"Hooandja" blog

Nüüd, kui asi sai valmis, on unistus, et see ka käima läheks

Loomemajad ja -linnakud tekivad Eestisse mitte ainult suurematesse linnadesse, vaid kõikjale, kus on ettevõtlikke ja loomingulisi inimesi. Võru pole selles osas erand. Siin tegutseb juba mõnda aega Liiva-ATE, mis on kohalike loomeinimeste poolt hästi vastu võetud. Sellel kevadel võeti ette plaan astuda järgmine samm keskuse arengus - ehitada endisesse garaažiboksi stuudio-pood, kus saab korraldada erinevaid töötubasid, väiksemaid kultuuriüritusi, seminare, avalikke ja privaatseid sündmusi. Keldri korrusele taheti ehitada galerii. Osa kulusid, 6000 eurot, loodeti saada kokku Hooandjas. Rääkisime kampaaniast ja Liiva-ATE tegemistest keskuse kultuurikorraldaja Kristel Onnoga.
 
Kristel, räägi palun, mis asi on Liiva-ATE?
 
Liiva-ATE on loomemaja Võru linnas, mis sai alguse kohalike loomeinimeste initsiatiivil ja eestvedamisel. Maja teisel korrusel on juba kaks ja pool aastat asunud loomeinimeste ateljeed. Meie seas on nii keraamikud, rätsepad ja õmblejad, ehtekunstnikud, disaini- ja reklaamiinimesed, käsitöölised, kunstnikud ning veel paljude muude erialade esindajad. Esimesel korrusel on sellest suvest alates siis ka stuudio-pood ja galerii. Meie külastajad võrdlevad meid tihti Aparaaditehase või Telliskiviga. Lihtsalt maht on väikelinnale kohaselt pisem.
 
See oli teie esimene kampaania Hooandjas. Kuidas tundub, kas tulevikus võiks Liiva-ATE veel Hooandjas raha koguda?
 
Kindlasti, kui selleks tekib mõni hea ja mõjuv põhjus. Protsess oli tegelikult lihtne, sest projekti oli kerge üles seada ja kõik oli loogiline. Teavitustöö tegemine oli aga see-eest kõvasti rohkem aega ja pühendumist nõudev tegevus.
 
 
 
Kogusite 108% eesmärgist ja kampaania rahastamine õnnestus ilusasti. Mingi hetk oli toetajaid vähem, aga just viimase kahe päevaga tuli suur hulk hooandjaid. Kuidas see juhtus? Mida tegite selleks?
 
Olime projekti alguses liiga tagasihoidlikud, sest noh, aega ju oli! Mida lähemale tähtaeg jõudis, seda intensiivsemat sotsiaalmeedia turundust tegema hakkasime. Ja no see toimis. Lihtsalt ongi vaja teha kolm-neli-viis erineva sisuga postitust päevas! Nii kui jätsime sotsiaalmeedias postitamise kasvõi üheks päevaks vahele, ei lisandunud ka toetajaid. Hästi töötas ka see, kui rääkisimegi reaalselt inimestest, kes projekti taga on ja avasime telgitaguseid. Hasarti nii meis kui ka jälgijates tekitas see, kui andsime iga päev teada, mitu protsenti eesmärgist täidetud on. 
 
Pood ja galerii, milleks Hooandjas raha kogusite, on nüüd avatud. Mis on Liiva-ATE järgmised suured unistused ja eesmärgid?
 
Unistus on ikka see, et see stuudio-pood kenasti käima läheks, töötubade programm saaks äge ja huvitav ning kõik huvilised meid üles leiaks. Selle jaoks on vaja veel kõvasti tööd teha, aga tasapisi liigume selles suunas! Kanal galerii on ka üle ootuste populaarne ning külalisi käib meil siin igast Eesti nurgast! See teeb ikka väga rõõmsaks ja näitab, et sellist kohta oligi päriselt siia vaja!
 
 
 
 
Fotod: Kevin Loigu