"Hooandja" blog

Nordea toetusel on Hooandjas saanud tuule tiibadesse juba 10 omanäolist projekti

Novembris 2015 alustas Nordea pank koostööd ühisrahastusplatvormiga Hooandja, soovides anda terviklikuma panuse avatud ja edumeelse Eesti heaks. Esimese poole aastaga on Nordea pank koos 904 hooandjaga pannud õla alla juba 10 projektile, mida on kokku toetatud ligi 45 000 euro ulatuses.

"Pikaajalise kultuuri toetamise strateegiaga Nordea jaoks on tegemist imelise võimalusega olla olemas ka väikese mastaabiga oluliste ettevõtmiste jaoks," sõnas Nordea Eesti turundusjuht Mirjam Mikkin. "Tunneme tõelist heameelt selle üle, et saame Hooandja abiga senisest rohkem panustada ka uutesse tegijatesse. Tulevikus võivad just nendest ettevõtmistest sirguda samasuguse kaaluga tõelised Eesti elu edendajad ja saadikud nagu seda on täna Pimedate Ööde Filmifestival ja Tallinn Music Week, mille peasponsoriks Nordea on."

Milliseid ettevõtmisi ja tegijaid on toetatud?

Oma debüütidega on Nordea ja Hooandja koostööst muusikataevasse lennutatud noored talendid Kaisa Neitsov, Trump Conception ja kammerkoor Sireen; kultuurisaadikutena on Eestist välismaale sõnumeid viinud Berliini Eesti Kultuuripäevad, kunstnike elu- ja tööruume paljastav mahukas album ning meie muusikatähtdele videoaknaid avav Viljandi Vibes; sallivuse ja avatuse edendamist toetavad oma projektiga "Salliv kool" noored Eesti Õpilasesinduste Liidust koostöös Lastekaitse Liidu ja MTÜ Foorumteatriga ning maapiirkondades aitavad värskeid kultuurihoovusi tekitada merekultuuriaastale pühendunud "Väinamere tütar", laste ja noorte pärimusmuusika edasiviijad ja Maheda Muusika festival. Hetkel on hooandjate jaoks avatud võimalus anda oma panus noore teatri Must Kast projektile: "Valgust, valgust, valgust!".

Nordea teeb valiku Hooandjasse esitatud projektide seast ja toetab algatusi neljas kategoorias:

  • Noored talendid (stipendiumid, esimene album, esimene singel)
  • Noorte Eesti talentide tutvustamine välismaal
  • Projektid, mis aitavad arendada ja kasvatada kultuurilist mitmekesisust ja sallivust Eesti ühiskonnas
  • Projektid, mis toetavad kultuurielu edendamist maapiirkondades

Iga projekti puhul lisab Nordea hooandjate poolt kogutud summale 1000 eurot.

Nordea toetatud heategevusprojektidele saab kaasa elada ja hoogu anda http://nordea.hooandja.ee