"Hooandja" blog

Aasta 2014 numbrites

Enne sirget sammu uude aastasse, on sobilik teha väike kokkuvõte.

Hooandja pea 3 esimese aasta jooksul (esimesed projektid alustasid hoovõttu 2012 mais) on meil üleval olnud ligi 400 algatust (täpne arv hetkel 385), millest soovitu summa (või enam) on õnnestunud koguda 253 projektil, kellele oleme vahendanud üle 720 000 euro.

Oma suureks rõõmuks oleme märganud, et mida aasta edasi, seda rohkem häid ideid leiab meid üles ning tänu sellele kujunes ka 2014 meeldivalt sisukas. Lõppenud aasta jooksul käis hoogu kogumas 180 projekti, mida toetas 13 722 hooandjat ja millest edukaks osutus 126 algatust(70%).

Aasta 2014 kõige-kõige.....

 

Eelmise aasta suurimad projektid olid Veiko Õunpuu film ROUKLI, mis kogus üle 16 000€ ja disaini projekt Kaun - mugavad ja kaunid sussid 100% villast, mis kogus üle 15 000. Kõige rohkem toetajaid leidis kodanikualgatuslik projekt Toeta Kassikohvikut ja aita kiisud koju, millel oli 609 (!) hooandjat.

Kõige menukam kategooria projektide arvu poolest oli Muusika, millele järgnes Trükis ja Kodanikualgatus. Tänu hooandjatele õnnestus:
45 helikandaja väljaandmine;
20 raamatu trükkimine;
19 kodanikualgatust;
11 teatri projekti;
10 sündmust;
5 mängu materialiseerumine;
8 kunsti projekti teostumist;
5 filmi filmimine;
2 disaini ja
1 tehnoloogia projekt.

Seda, kui palju projektiideid meile üldse laekus, on raske öelda, aga võib arvata, et hoogu võtnud projektide arvuga võrreldes võib see olla vast kahekordne. Küllap on mõned head mõtted alles idanemas ning uuel aastal on loota põnevat saaki. Ootame suure huviga valminud/valmivaid projektimaterjale ning uusi ideid!

Ja ehkki meilt küsitakse tihti, siis ei oska me ikkagi öelda, kes kõige kiiremini eesmärgiks seotud summa kokku kogus, sest iga projekt on unikaalne ja oma publikuga. See, kui projekt suudab ühe nädalaga koguda nt 1000€ või enam, kõneleb ikkagi just projekti autori enda oskuslikust teavitustööst ning Hooandja kontektsis ei ole tegelikult oluline, kas see juhtub vahetult enne projekti lõppu või kohe alguses. Pigem on oluline, et nii paljudel on õnnestunud vajaminev rahasumma kokku saada ja selle üle siiralt hea meel.

Suur-suur aitäh kõigile hooandjatele ja palju õnne kõigile autoritele!

Nüüd uude aastasse, uue hooga!