;

Valguse Festival 2016 TõraveresПользователь  Jaan Ulst проект в категории Событие

MTÜ Stellaarium ja Tartu Observatoorium korraldavad juba teist aastat kosmose nädala (World Space Week) raames üritust Valguse Festival 2016 Tõraveres - “Kosmiline valgus”. Festival toimub Tõravere alevikus Nõo vallas Tartumaal 8. oktoobril kell 18.27 – 22.00. Ürituse algus on seatud vastavalt päikeseloojangu ajale Tartus.

Iga-aastase kosmosenädala eesmärgiks on läbi kosmose valdkonna väärtustada loodus- ja täppisteadusi ühiskonnas ning avaldada poolehoidu kosmoseprogrammidele, mis on andnud võimaluse inimkonnale avardada teaduse ning igapäevaelu mugavuse piire.

Teaduse populariseerimisega on tegeletud MTÜ Stellaariumi asutamisest (1997. aastast) alates, kuid üha muutuvas maailmas on vaja mõista inimeste vajadusi ning inimloomuse sügavamat psühholoogiat. Valguse Festivaliga püütakse kõige sügavamas võttes anda inimestele mõista, et loodus- ja täppisteadused on samasugune eneseväljendusviis ja ühiskonda edasiviiv jõud nagu rahvuskultuur, näite- ja helikunst.

Teaduse ja kunsti vaheliseks sümbioosiks on loodud festivalile kaks paralleelselt avatud ala:

1. Teadusala asub observatooriumi peahoones ja suure teleskoobi tornis paiknevas Stellaariumi ruumides. Teadusalal avatakse kokku 24 erinevat teadustuba ja laborit, kus tutvustavad oma saavutusi nii observatooriumi kõigi nelja (kosmosetehnoloogia, kaugseire, tähefüüsika ja galaktikate füüsika) osakonna teadurid kui ka ettevõtted, kes tegelevad otseselt või kaudselt kosmoseteadusest pärinevate rakenduste loomise või kasutamisega (rakendusvaldkonnad: põllumajandus, meditsiin, autotööstus, sport, õigusteadus jne).

2. Etenduskunstide ala asub observatooriumi pargis, kus toimub rännak-lavastus – „Kosmosesse külla“, mis sel aastal keskendub, planeet Maa vaatlusele kosmosest.

"It is time to celebrate the increasing importance of Earth observation from space"

Sel aastal pöörame pilgud veel rohkem taeva poole. Nii kohtumegi Tõraveres kosmilise helimaastikuga, mille taustal illustreerime fantaasiategelasi ja objekte inspireerudes hetkel kosmoseteaduses tehtud uutest saavutustest ja avastustest: vee leidmine Marsil, kahe satelliidi Rosetta ja Philae lugu ning NASA Kepleri missioonil avastatud megastruktuur.

Rännak-lavastuse kontseptsiooni on loonud ja teostab koreograaf Jaan Ulst. Lavastusele teeb helikujunduse Ardo Ran Varres ning valgus- ja helitehnika lahendused loob OÜ Eventech (projektijuht Ringo Muhhin). Lavastuses osalevad Nõo valla Tantsuklubi Triiniks ja segakoor Vega. Lisaks kaasatakse tantsijaid Tallinnast ning Saaremaalt. Tantsijate kostüümid loob Anneli Kurm (Tartu Kõrgem Kunstikool). Samuti on ürituse korraldamisse kaasatud üle kümne vabatahtliku.

Valguse Festivali produtsentideks on Jaan Ulst ja Heli Lätt (Tartu Observatoorium).

Selleks, et luua vaatemänguline, kuid samas hariv sügisõhtu vajame just Sinu abi! Saadud toetuse eest ehitatakse esinejatele lavad, valmivad tantsijate kostüümid (kasutades LED tehnoloogiat), hangitakse vahendeid lastealale, valgustatakse pargiala ning veel palju muud. 

Tänutäheks toetuse eest pakume igale hooandjale vastavalt toetussummale erinevaid kingitusi, mis on kõik seotud Tartu Observatooriumiga ja festivali kunstilise meeskonnaga: Observatooriumi meene (pastakas vms.), ESTCube 1 A2 suuruses poster, pühendusega CD-plaat Ardo Ran Varrese heliloominguga lavastusest “Prohvet Maltsvet”, Observatooriumi 50. aastapäevaks pühendatud raamat, ekskursioon Stellaariumisse ja Jaan Ulst’i 3 tantsutundi Sulle ja Sinu seltskonnale vastavalt Sinu tantsu ideele. Hooandjate kingitused saab kätte festivali ajal või  saadame üle Eesti laiali postiteel. Tantsutundide aja ja koha lepime eraldi kokku. Võtame Sinuga pärast projekti edukat lõppu ühendust, et leppida kokku, kuidas kingitused Sinuni toimetada.

Üritus on osavõtjatele tasuta ning oodatud on kõik suured ja väikesed teaduse-ja etenduskunstihuvilised.

Kohtume Tõraveres!

Festivali koduleht: http://valgusefestival.to.ee ja Facebooki leht: https://www.facebook.com/events/1742823462645662/

 
  • 17 поддержавших
  • 244€собрано от запланированных 1600€

Закончился

Проект не был поддержан и был закрыт 30.Sep.2016