;

Teraapia -ja meelesüsteemideaed Eesti matkapealinna AegviituПользователь  Eesti Loodus- ja Loomateraapiakeskus проект в категории Среда

Olen Kristi Raava, Eesti Loodus- ja Loomateraapiakeskuse psühholoog ja tegevjuht. Olen töötanud 15 aastat koolipsühholoogina ja jõudnud selgusele, et kõige paremini ja efektiivsemalt saab lapsi ja noori aidata vaimse tervise probleemidega (depressioon, ärevushäire, psühholoogiline trauma) loomulikus keskkonnas ja läbi päris tegevuste. 10 aastat olen oma töösse kaasanud loomi, viimased kaks aastat olen töötanud klientidega metsas. Nüüdseks on jõudnud järg aiandusteraapia kätte. Kaks aastat tagasi sai meie keskus endale oma maja, mille ümber on suur aed. Nüüdseks on liitunud minuga ka teisi spetsialiste, kes on valmis töötama traditsioonilisest kabinetist väljas ja pakkuma oma teenust aias.
 


 


 

Teraapia- ja meelesüsteemideaia rajamise eesmärk on luua vaimse tervise spetsialistidele töötamiseks unikaalne töökeskkond/töövahend. Meie aias hakkavad teenust pakkuma nii psühholoogid kui tegevusterapeudid. Peamised teenuse saajad on lapsed ja noored, kes kannatavad erinevate vaimse tervise probleemide käes (depressioon, ärevushäired, käitumisraskused, madal enesehinnang, psühholoogiline trauma) Lisaks individuaalsetele teraapiatele plaanime aias korraldada ka erinevaid inspireerivaid koolitusi spetsialistidele selle kohta, kuidas töötada kabinetist väljas. Samuti soovime inspireerida teisi raviasutusi ja teraapiakeskusi looma endale töökeskkonnaks aeda.
 


 


 

Meil on valmis terviklik aiaplaan ja ettevalmistatud pinnas istutuste jaoks. Hooandja toetust soovime rakendada taimede ostmiseks ja piirdeaedade tegemiseks. Istutamistega plaanime alustada juunis ja lõpetada hiljemalt septembri lõpus. Avamiseks on aed valmis oktoobri alguses, millal ootame endale külla ka hooandjaid. Kingitusteks oma hooandjatele planeerime erinevaid külastusi oma keskusesse, aeda ja suurtoetajatele pakume oma teenuseid.
 

  • 71 поддержавших
  • 2970€собрано от запланированных 2700€

Успешный проект

Проект был поддержан 11.Jun.2020