PONIKARIKAS on kõige ägedam takistussõidu võistlussari Eestis. Sarja on korraldatud juba 15 aastat. Osalejad on kuni 16-aastased lapsed ja noored ja nende maailma kõige lahedamad sõbrad – ponid! 2019.a hooajast võttis osa ligi 140 poniratsutajat, mis teeb sellest suurima osalejate arvuga võistluse ratsaspordis.
Takistussõidus tuleb võistlejal ületada koos ratsuga tõkkeid ehk takistusi, mida võib väljakul olla kuni 13 tükki. Võistluste takistused on treeningtõketest uhkemad ja neid hoitakse hoolsamini. Ponikarika etappide korraldajad kasutavad enda või renditud takistusi, mille seisukord on väga erineva kvaliteediga.
Võistlushooaeg kestab veebruarist kuni septembrini, võisteldakse nii sise- kui ka välitingimustes. 2019.a toimus kokku 9 etappi ja 2 finaali. Võistluspäevad toimuvad erinevates tallides üle Eesti.
PONIKARIKA UNISTUS on korraldada võistlusi oma VÕISTLUSLATTIDEGA, mis on turvalised, ägeda kujunduse ja hea kvaliteediga. Takistused ei ole ainult ületamiseks. Me soovime, et võistlemist oleks põnev vaadata ja võistlejatel lõbus nendest üle hüpata! Meil saavad olema emotikoni, merineitsi, muusika, laevukese, tsirkuse, roosamanna, pingviinide jne plangud ja latid.
Hooandja abiga valmiks 63 latti ja 10 planku, millest saab kombineerida 12 tõket. Lisaks soetame vajaliku arvu turvakobasid, mis lasevad latil ohutult maha kukkuda ja tagavad võistlejate turvalisuse.
Võistluslattide, plankude ja turvakobade soetamise eelarve on 3500 eurot.
Oma võistluslatid annavad Ponikarikale suurema vabaduse võistlusi korraldada ja teha seda heal tasemel. Võistluslatid hakkavad ehtima meie võistlusi vähemalt 11 korda aastas, esimest korda oleksid nad võistlusplatsil uue hooaja avaetapil 2020 talvel.
TEISE EESMÄRGINA soovime valmistada võistluslattide transpordiks kohendatud JÄRELKÄRU, mis aitab võistluslatte mobiilselt transportida. Järelkäru saab Ponikarika logodega katte ja spetsiaalsed lattide hoidjad, et kõik vajalik ära mahuks ja võistluselt võistlusele mugavalt vurada saaks. Lattide pikkuseks on 3 m, mis teeb nende transpordi ühelt võistluselt teisele väga tülikaks, logistiliselt keeruliseks ja ka kalliks.
Me leidsime usaldusväärse koostööpartneri Viljandimaalt – Ivo Ots, kellel on pikaaegne kogemus tõkete valmistamisel ja metallitööde tegemisel. Plankude valmistamisel kasutame otsetrükkimise tehnikat, mis teeb kujutise vastupidavaks ja pleekimatuks. Latid valmistame hea kvaliteediga puidust, mis pragunema ei hakka ega kõveraks kuiva. Järelkäru kohendame TIKI Treileri haagisele ja hoidjateks kasutame metallist karkassi.
Järelkäru, karkassi ehitus ja kate kokku maksavad 3500 eurot.
Me usume, et see ettevõtmine on meile jõukohane! Ponikarikas on tuntud ja elujõuline võistlussari, meil on palju osalejaid ja me teame, mida meil edasi arenemiseks vaja on. Innustu sinagi ponifännide pühendumisest ja toeta meie ettevõtmist! Me usume, et kõik võivad unistada aga ainult tegutsedes saab unistused teostada!
Me täname oma hooandjaid Ponikarika kingitustega. Need jõuavad toetajateni e-postiga ja posti teel või lepitakse üleandmine kokku eraldi.
Ponikarikat korraldatakse stardimaksudest, heade toetajate ja vabatahtlike abiga. Ponikarika eestvedajaks on Katrin Vellet, kes pälvis Eesti Ratsaspordi Liidu korraldatud hääletusel "Aasta Vabatahtlik 2018" tiitli. Ponikarika korraldamist toetasid 2018-2019 esemeliste auhindadega hobusöötade tootja Havens ja Eggersmann ning ratsavarustuse müüja Fair Play. Mini Cup arvestust aitas läbi viia Tondi Ratsaspordiklubi.
Meie tegemisi saab jälgida Ponikarika Instagrammis ja hobumaailm.ee avaldatud artiklites!