Eestimaa talved on külmad ja pimedad ja see võib mõjutada lõpuks ka kõige optimistlikuma meelelaadiga inimesi. Selleks, et talv rahulikult ja tervelt üle elada, on mul plaanis teha üks abistav Hiina meditsiinil põhinev loengusari. Käsitluse alla tulevad olulised teemad nagu emotsioonide juhtimine, liikumine, toitumine, töö ja puhkuse reguleerimine, unehügieen ja armuelu. Põhirõhk on tasakaalu leidmisel ja säilitamisel.
Kuigi Hiina meditsiini teemalisi raamatuid on eesti keeles avaldatud üsna palju, siis eestikeelset video- ja veebimaterjali peaaegu ei eksisteeri. Minu sooviks on teha heal tasemel kaasaegsed videoloengud, mis kestaksid üle aja ning mis annaksid lõppkokkuvõttes ülevaate Hiina meditsiini olemusest. Kuueaastane kogemus Tallinna Ülikooli Konfutsiuse Instituudist, kus juhendan Hiina tervisepraktikate loengut, on tõestanud, et huvi Hiina meditsiini varasalve vastu aina kasvab. Pole ka ime. Viimaste aegade trendid näitavad, et järjest rohkem inimesi on oma vaimse või füüsilise tervisega hädas ning vajadus ennetava meditsiini järele üha kasvab. Me kõik saame palju ära teha, et olla tervemad ja tugevamad. Hiina meditsiin on läbi aegade keskendunud tervise hoidmisele ja säilitamisele ning saavutanud sellega suurepäraseid tulemusi.
Foto autor Mattias Veermets
Videoloengud ja praktilised videod
Videoloengud, mis kestavad 30-40 minutit, valmivad jooksvalt 5 kuu jooksul. Igal kuul saab vaadata ühe loengu ja ühe praktika. Loengud lähevad ülesse minu kodulehele ja neid saavad inimesed ka eraldi osta. Toetades projekti 100 euroga saad ligipääsu kogu kursusele, mille tegelik hind on 130 eurot. Loenguid võib vaadata iseseisvalt kui sissejuhatusi teemadesse: liikumine, toitumine, magamine jm Hiina meditsiinis. Koos moodustavad loengud ülevaate Hiina meditsiini teooriatest ja praktikatest. Iga loengu juurde kuuluvad lühemad praktilised liikumise, toitumise, meeleharjutuse, hingamistehnika ja muud juhised eraldi videotena, et saaksid neid hõlpsalt kodus praktiseerida. Annan ka põhjaliku nimekirja erinevatest raamatutest teemaga edasi tegelemiseks.
Kuigi selle projekti eesmärk on koguda raha, et ette valmistada ja teostada tasemel ja põnevad loengud, toetad projekti panustades ka minu tulevikuunistuste teostumist. Nimelt on mul plaanis kirjutada üks põnev uudse lähenemisega Hiina meditsiini teemaline raamat. Samuti arendan täiesti unikaalset Hiina meditsiini alast tervise jälgimise, diagnostika ja tasakaalustamise kava nimega QI-HÄKKIMINE.
Foto autor Ruudu Rahumaru
Kes olen ja millega tegelen?
Olen inimeste inimene ja mulle on oluline, et mind ümbritseksid terved ja rõõmsad kaaslased. Minu südameasjaks on saanud nende teadmiste edasi andmine, sest need paarituhande aasta vanused terviseteooriad ja praktikad on siiani vastu pidanud ning osutunud väga tõhusateks. Nii mõnedki taoistlikud praktikad, lähenemised ja nipid on paljudele tegelikult juba tuttavad, ilma et me seda ise teaksime. Need praktikad põhinevad loodustsüklite järgimisel ja tervel nö talupoja mõistusel, seega pole ime, kui nad langevad kokku su vanavanemate poolt öeldud õpetussõnadega. Aga Hiina Meditsiinis on loomulikult ka väga palju spetsiifilisi tarkusi, mida plaanin oma videoloengutes jagada.
Olen Karina Talts, qi-teraapiatele pühendunud Hiina meditsiini terapeut. Teen qi-massaaži, juhendan qigongi treeninguid ja annan Tallinna Ülikooli Konfutsiuse Instituudis Hiina tervisepraktikate loengut. Olen aktiivselt tegelenud Hiina Meditsiiniga üle kümne aasta. Olen õppinud rootsi filoloogiat ja teatriteadust Tartu Ülikoolis. Minu doktoriõpingud Tallinna Ülikooli kultuuride uuringute õppetoolis katkesid terviseprobleemide tõttu, kuid andsid tõuke Hiina meditsiini ja idamaiste praktikatega tegelemiseks. Olen õppinud Hiina meditsiini Eestis Tervise Alkeemia keskuses ning käinud kuus aastat Taimaal paarikuistel õppereiseidel Thai Qi Holistics keskuses.
Foto autor Peeter Laurits
Olen ka loominguliselt aktiivne. Oma loomingulisi impulsse arendan idamaistes liikumispraktikates, mille pinnalt olen loonud spontaanse ja improvisatsioonilise tantsustiili, mida kutsun qi-tantsuks. Interdistsiplinaarse koostööprojekti PÜHA PAIK raames tegeleme helikunstnikust sõbra Stefano Mattozziga pühaduse mõistega. Armastan loodust ja uurin Ida filosoofiaid. Olen Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi liige ning esinenud aastate jooksul loengutega Hiina meditsiini teooriatest, surematuse praktikatest ja taoistlikust filosoofiast. Hiina traditsioonilisest maastikumaalist shan shui'st ning hiina filosoofiast olen rääkinud koos Peeter Lauritsaga Telesaates "Ööülikool" (2015).
Vaata minu tegemisi
Kodulehel
Instagramis
Facebookis
Foto autor Peeter Laurits