;

Eduard Taska kultuurilooklassi antiiksed papikääridПользователь  Eve Hintsov проект в категории Образование

Konguta Koolis on kullakamber!

Kullakambriks kutsuvad Taska klassi meie oma, Konguta Kooli lapsed.

Tõepoolest- see on ainulaadne koht, kus saab nahale kullaläikelist mustrit trükkida.

Eduard Taska (1890-1942), kelle kunagise nahaateljee originaalseadmetega on "kullakamber" sisustatud, oli Eesti naha- ja köitekunsti suurmeister, keda peetakse Eesti traditsionaalse köitekunsti rajajaks. 1937a. Pariisi Maailmanäitusel tunnustati Taska töid Grand Prix diplomiga!

Tema sünnipaik asub Kongutas ja seepärast oli tema pärijate arvates parim koht vanaisa pärandi hoidmiseks Konguta koolis. Kõik Eduard Taska ateljee seadmed ja vahendid - kuldamispressid, tähelaod, mustrirullid - kõik on noorte kasutuses selleks, et lapsed saaks osa kultuuripärandist, kandes edasi nahakunsti traditsioone ja käsitöö-oskusi.

Kultuurilooklass on Kongutas tegutsenud 15 a. nahakunstnik Eve Hintsovi rajamisel, initsiatiivil ja juhendamisel.

Sel kevadel avanes meil erakordne võimalus tuua kooli kultuurilooklassi Saksamaal Heidelbergis asuvast köitekojast väga heas korras papikäärid, sest meie klassis puudus taoline masin. Antiikne, 500 kg kaaluv seade, annab meile nüüd väga head võimalused lõigata paberit, kartongi, nahka ja hoida kokku kallist aega ning teha kvaliteetseid tooteid, lisaks korraldada ka kursusi, õpi- ja töötubasid.

Hooandja toetust ja tuge vajame seadme maksumuse ja transpordikulude tasumiseks.

Oleme näinud oma kooli ja ka ümberkaudsete koolide-lasteaedade laste rõõmu, üllatust, õnnelikke nägusid ja uhkust isetehtud käsitööesemete üle ja me tahaksime seda ikka ja jälle kogeda.

Hea hooandja - just Sina saad kinkida lastele loomisrõõmu ja väärtustada Eesti kultuuripärandit Eduard Taska kultuurilooklassi arendamise kaudu! Aitäh Sulle!

Lisainfo:
E.Taska kultuurilooklass facebookis
Eve Hintsov nahadisain facebookis

  • 60 поддержавших
  • 2857€собрано от запланированных 2740€

Успешный проект

Проект был поддержан 01.Mar.2020