E-eesti virtuaalpaviljon XIV Veneetsia Arhitektuuribiennaalil
interaktiivne veebikeskkond, mille kaudu saad reaalajas paviljoniruumis toimuvat mõjutada.
Töötasime välja ainulaadse näitusepaviljoni, kus kohtuvad digitaalne maailm ja tegelikkus. Ning seal viibides saab igaüks virtuaalses reaalsuses tegutsedes mõjutada teda ümbritsevat keskkonda.
Teeme koostööd maailma parimate programmeerijatega, kes aitavad meil tuleviku tänapäeva tuua. Tööd on palju – peame looma andmesidevahetussüsteemi, mis kasutab kõige uuemaid veebitehnoloogiaid. Seda kõike selleks, et nii virtuaalse kui füüsilise paviljoni külastajad saaksid erakordse kogemuse osaliseks. Loome virtuaalse silla meie koduse Eesti ja kauge Veneetsia näituse vahel. Niimoodi saab iga eestlane, olgu ta Mustamäelt või Viljandist, näitusest osa ning terve maailm saab näha Eesti arhitektide ja IT meistrite ühist visiooni virtuaalse linnaruumi tulevikust.
Kaasaegses infoühiskonnas on füüsilisest ja digitaalsest avalikust ruumist saamas üks tervik. Võti tulevase avaliku ruumi korraldamisel peitub osaluspõhistes digitaalsetes protsessides, mille üheks ilmekaks näiteks on seesama hooandja.ee keskkond. Lisaks Eesti paviljonile Arsenale näitusehallides, tahame 5. juunil avada ka e-riigi virtuaalpaviljoni veebis. Just nende paralleelne toimimine võimaldab meil demonstreerida digitaalse ja füüsilise avaliku ruumi vastastikmõjusid. Et töötada välja interaktiivne veebikeskkond, mille kaudu saab reaalajas paviljoniruumis toimuvat mõjutada, vajame Sinu panust nii selle süsteemi ülesehitamisel kui aktiivsel kasutamisel!
Et Eesti digiühiskond sel suvel Veneetsiasse viia, tuleb meil ületada hulk takistusi:
- korraldada uppuvale saarele internet
- programmeerida serverid ja andmesidevahetussüsteem, milleks kasutame kõige uuemaid veebitehnoloogiaid
- kujundada reaalajas nii virtuaalse kui füüsilise paviljoni külastajatele reageeriv interaktiivne veebikeskkond
Vaba ruum Veneetsias, kus hakkab toimuma interaktsioon füüsilise ja digitaalse vahel
Vaba ruumi testinstallatsioon Rotermanni Soolalaos
Virtuaalpaviljoni tuumaks on digitaalne käitumine, mida igaüks meist interneti avarustes seigeldes praktiseerib. Neist teemadest rääkimisel on tähtsus igal indiviidil, sest just meie ühine vahetu käitumine ja omavaheline suhestumine aitab meil mõista protsesse, mis kujundavad meie sotsiaalset ja digitaalsusest üha enam rikastuvat ühisruumi. Palun jaga seda üleskutset oma digitaalseid kanaleid pidi Facebookis, Twitteris ja mujal, kuid ära unusta levitada virtuaalpaviljoni ideed ka füüsilises ruumis sõpradega kokku saades!
Oleme teile tänutäheks välja pannud hulga auhindu, mis sobivad kõigile heasüdamlikele ja uudishimulikele, kel soov leida suvel oma postkastist kuraatorite postkaart, soetada huvitavat lugemist, osaleda paviljoni peaproovil ja avamisüritusel või saada enda või oma ettevõtte nimi meie paviljoniruumi seinale... Seda kõike missioonitundest tehnoloogiliste ühiskondlike protsesside teadvustamisel meid aidata.
Järgnevalt mõningaid selgitusi:
- Esseekogumik “Vaba ruum”. Tänavuse Eesti paviljoni ametlik kataloog ilmub essekogumikuna, mis võtab arhitektuuriteoreetikute, ajaloolaste, akadeemikute, filosoofide ja arhitektide abiga kokku avaliku ruumi kaasaegse problemaatika. Kogumikus ilmuvad esmakordselt eesti keeles mitmete digitaalse arhitektuuri eestkõnelejate mõtteavaldused. Esseede autoriteks: Carl-Dag Lige, Johan Tali, Johanna Jõekalda, Toomas Tammis, Leonhard Lapin, Mario Carpo, Marjan Colletti, Mark Foster Gage, Mart Kalm, Roemer Van Toorn , Ranulph Glanville, Siim Tuksam, Walter Nicolino ja Ülar Mark.
- Graafilised lehed. Need on loodud kuraatorite poolt näituseprojektsioonidega analoogses visuaalses keeles tehtud digitrükid, kus osa pildi sisust on peidetud madalasse resolutsiooni. Selline pildikeel on sulle vast juba videost tuttav! Teeme soovijatele heal meelel ka nende personaalse pildivaliku põhjal unikaalseid graafilisi lehti.
- Peaproovi külastus. Kui sul ei õnnestu Veneetsiasse kohale sõita, siis on sul sellegipoolest võimalik meie paviljoni näha ja seda koguni enne selle ametlikku avamist. Pakume sulle võimaluse tulla 26. aprillil vaatama ja katsetama Eesti paviljoni testversiooni, mille ehitame üks-ühele üles Eestis Noblessneri valukojas.
- Lisaks veel hulk võimalusi meie projekti lõppkujul näha ja meiega nendel teemadel juba Veneetsias Arsenale näitusesaalides edasi jutustada
Projekti aktiivsusperiood Hooandjas on kõigest 2 nädalat, nii et tegutse parem otsekohe! Ideeprojekti alguseks markeerime virtuaalpaviljoni avamise 5. juunil 2014 ja lõpetatuks loeme projekti biennaali lõppedes 23. novembril 2014.
Küsi meilt vajadusel kindlasti lisa e-maili aadressil vabaruumou@gmail.com
Lisainfot leiad:
Eesti Arhitektuurikeskuse Veneetsia lehekülg
Veneetsia näituse korraldaja on MTÜ Eesti Arhitektuurikeskus.
muusika: Shift Tides – Palau (andrussi edit)
video: Linda Loovteenused, Anton Toomere ja Siim Tuksam
Aitäh!
Johanna Jõekalda
Johan Tali
Siim Tuksam
Eesti ekspositsiooni kuraatorid XIV Veneetsia Arhitektuuribiennaalil
Vaba ruumi autorid