Noored kunstnikud on alati üks õrnem osa kunstnikkonnast, kel tihti napib nii ostjaid kui näitusepindu ning vähesed neist on kunstihuviliste seas piisavalt tuntust kogunud. Samas on nooruses kunstnike looming vaba mitmetest kammitsatest ning kohustustest mitte hüpata lati alt läbi. Suuresti just loomingujulguse tõttu otsida ja leida kunstis uusi teid, väärtustatakse kunstiostjate poolt juba väljakujunenud kunstnike puhul nende varajasi töid. Seekord me aga ei oota ära tänapäeva noorte tublide kunstnike ealist küpsemist, vaid toome häbenemata välja just loometee alguses astuvate parimate noorte kunstnike teosed.
Selleks plaanime välja anda vähemalt viiest osast koosneva kunstiraamatute sarja Noori Kunstnikke, mille avab Tartu Ülikooli maaliteaduskonna viimase lõpetaja (2019) kunstnik Alar Tuule loomingule keskenduv teos.
Alar Tuul (sündinud 1982) on Eesti noorte autorite seas üks äratuntavama ja eripärasema käekirjaga kunstnikke, muuhulgas on ta osalenud mitmetel ühisnäitustel Tartu Kunstimuuseumis, viimase aja isikunäitused on olnud vaatamiseks Tartu Kunstimajas, Aparaaditehases ja galeriis Art & Tonic.
Tuule Karel Appel'it või Jean-Michel Basquiat'i meenutavad automatistlikult naiivsed pildipinnad on aastate jooksul liikunud üksikutelt detailidelt üha suuremate üldistusteni. Kriipsujukud ja rõngas-silmsed olendid on säilinud, kuid enam ei moodusta üksikud stseenid tervet kompositsiooni, vaid on osad suurematest panoraamidest. Emotsioon (värv) on asendanud kalkulatsiooni (joon), alateadvus selge ajendi ning nendest vaadetest võib välja lugeda tuhandeid lugusid ja konstrueerida üha uusi maailmu.