Üleriigiline heategevuslik koolibändide konkurss BÄM2013Kasutaja  Merli Mändul projekt kategoorias Muusika

Mängi videot

2013. aasta aprillis toimub Viljandis neljas koolibändide konkurss BÄM, kus teist aastat järjest saavad osaleda bändid erinevatest koolidest üle Eesti.

Konkursi korraldajateks on 15-aastane Tobias Tammearu ja 19-aastane Merli Mändul, abiks eelnevate aastate korraldajad Karl Mitt (18), Toomas Koitmäe (18) ja Eva-Lotta Vunder (20). Seega on BÄM tõeline noorteüritus.

BÄMile kutsutakse osalema 7-10 koolibändi erinevatest Eesti osadest. Iga bänd esitab umbes 15-minutilise vabalt valitud lugudega kava, oodatud on ka omalooming. Võistlejaid premeerib žürii erinevate aspektide alusel (nt parim trummar, parim kitarrist, hinnatakse ka lavalist olekut ja stiili ning antakse välja tiitel kogu õhtu meeldejäävamale bändile - Grand Prix). Lisaks muudele auhindadele kuulub Grand Prix tiitli võitnud bändile ka BÄMi rändkarikas.

BÄM annetab igal aastal kogu piletitulu mõne noore inimese hüvanguks. Eelnevatel aastatel on toetatud Päikesekillu perekeskust, kopsukahjustusega Joonast ning liikumispuudega Keiut. Sel aastal loome fondi Viljandimaa puuetega noorte õppimise toetamiseks.

Lisaks konkursil osalevatele koolibändidele on nii publiku kui võistlejate tuju veelgi tõstnud ning häid muusikaelamusi pakkunud külalisbändid. Viimastest on tuntuimad näiteks Zetod, Tenfold Rabbit, The Angus ja Taavi Peterson & Üdi.

Hea inimene! BÄM2013 toimumiseks on hädavajalik ja optimaalne eelarvemaht 1200 eurot. Selle raha eest saavad kaetud kõige primaarsemad aspektid ürituse kvaliteetseks toimumiseks: heli-ja valguslahendus (~1000 eurot), turvalisuse tagamine (~150 eurot), teatud hulk auhindu, poodiumid ja muu vajalik. Heade ettevõtete abil saame kaetud ülejäänud osa vajalikest auhindadest ja muust olulisest. Oleme uhked, et BÄM on suutnud siiani väga ökonoomselt kõrgetasemelisi bändide õhtuid korraldada, suutes samal ajal säilitada heategevuslikku joont.

Anna korraldajatele hoogu ka sel aastal üritus läbi viia!

Sarnased projektid

Märten Krossi autoriplaadi "Üks poiss vaatas tähti" väljaandmine

  • 29%kogutud
  • 1425€toetatud
  • 10 päeva veel

"Aitäh, Uno Naissoo!" - Uno Naissoo loominguga plaadi välja andmine.

  • 1%kogutud
  • 41€toetatud
  • 49 päeva veel

Tom Valsbergi uus Väelaulude CD "Süda lööb biiti"

  • 81%kogutud
  • 5385€toetatud
  • 3 päeva veel