Sotsiaalne lavastus „VABADUS VABANDUSEKS“Kasutaja  Annika Viibus projekt kategoorias Teater

Mängi videot
Tere, hea hooandja,
meil on käsil sotsiaalne sõna-, muusika- ja tantsulavastus
„Vabadus vabanduseks“
ning selleks, et me saaksime selle välja tuua,
on meil vaja Sinu hoogu.

Lavastuse „Vabadus vabanduseks“ tegevus toimub ühel elamispinnal, täpsemalt vana tööstusehitise ruumides, kuhu selle elanikud on sattunud elama elu vingerpusside tõttu ning mis mõne elaniku jaoks pole kaugeltki ideaalne olukord. Mõne jaoks on see aga harjumuspärane ja turvaline.

Elukohta jagavad viis üsna erinevat inimest. Neid viit inimest seob ainult sisemine rahutus teemadel, mis puudutavad Eestit: igavene rahulolematus olukorraga ning suutmatus midagi ette võtta.

Me räägime asjadest, mis tunduvad meile olulised. Igal lool on kaks poolt – me küll alati ei näe mõlemat, aga see ei tähenda et neid poleks.

Jõudsin selle ideeni 2014. aasta suvel kui oli käsil noorte tantsulavastus „Kivikuninga mäng“.

Mind ärritasid igapäevased uudised kohutavalt palju ja suur kätest seotuse tunne oli. Sain aru, et sellest ahistatuse tundest vabanemiseks pean ise midagi ette võtma. Mitte lihtsalt vinguma ja lalisema. Sestap mõtlesin luua mõnes mõttes peegli: lavastuse, kus täiesti tavalised inimesed sisuliselt vinguvad toimuva üle, oma elu üle siin Eesti riigis. Veedavad nii pea kõik koosveedetud õhtud. Ja mitte midagi ette ei võta. Tihtipeale räägivad paariminutilise vahega iseendale vastugi. Me ei paku selle lavastusega vastuseid, kuid loodetavasti tõstatame olulisi küsimusi. Loodan, et need inimesed, kes meile külla tulevad, reageerivad kuidagigi sellele lavastusele, ja minu jaoks pole oluline, et meile hakataks takka kiitma. Kui see lavastus ärritab kedagi sama palju kui mind igapäevased uudised, siis oleme ehk sammu võrra jälle edasi astunud.

Lavastus on inspiratsiooni saanud mitmetest sotsiaalsetel teemadel kõnelevatest artiklitest ja kõnedest. Oleme neist saadud inspiratsiooni ja tsitaadid ühendanud oma mõtetega ning loonud sellest midagi, mida soovime jagada.Selleks, et me saaksime seda ka teha, vajame väga lavastuse välja toomiseks hooandjate hoogu. Teie hooga saame endale lubada laval vajamineva (nt. valgus- ja helitehnika, butafooria) ja ruumid, mis sobivad lavastuse etendamiseks.

Autor,lavastaja,koreograaf,kunstnik: Annika Viibus
Laval: Triin Lepik, Laura Pampa, Lauri Kink, Kardo Ojassalu, Sander Saat
Tehniline tugi: Andres Tölp ja Armand Kielas
Projektijuht: Kadri Vaas
Reklaamikujundaja(digitaalne joonistus): Eva-Maria Brock
Lavastuses kasutatav aranžeeritud muusika on Kilingi-Nõmme punkbändi Exit looming.
Etenduse kestus ~ 75 min.
Esietendus 15.05.2015 kell 19.00 Pärnu Katlamajas (Ringi 56)
Esietendusele järgnevad etendused:
17.mai Pärnu Katlamaja
26.mai Haapsalu SEE Teater 
27.mai Viljandi Valge Saal 
28.mai Tartu Aparaaditehas
Kõikide etenduste algus kell 19.00

Kingitused Teie hindamatu hoo eest soovisime hoida väga seotud lavastusega, niisiis on nende hulgas märgid, magnetid, tekstiilkotid ja postkaardid, mis on kaunistatud meie plakatikujundusega.

Samuti leiab kingituste hulgast meie reklaamikujundaja ning noore andeka kunstniku Eva-Maria Brocki digitaalseid joonistusi.

Eksklusiivne kingitus nr. 1 „Kaunis hullus“ (A3)

Eksklusiivne kingitus nr.2 „Skorpion“ (A3)

Eklusiivne kingitus nr. 3 ehk võimalus peale esietendust minna koju ühega neist kolmest ainulaadsest pildist.

„Kala“ (A4)

„Koletis kaunitaris“ (A3)

„Revolutsionäärid“ (420 x 428 mm)

Kingituste hulgast leiab ka Rüütli 23 näituse „Me oleme 90ndate lapsed“ pileteid, sest Rüütli 23 on meile andnud prooviruumi ja meid hästi hoidnud. Samuti minu (Annika Viibuse) ja Kardo Ojassalu tantsulised töötoad, sest koos me oleme selle lavastuse idee kallal nokitsenud. Ja loomulikult lavastuse „VABADUS VABANDUSEKS“ piletid , sest loodame teid kõiki etendustel kohata.

Kuidas Sa, armas hooandja, oma kingitused kätte saad?

„VABADUS VABANDUSEKS“ etenduste ja näituse „Me oleme 90ndate lapsed“ külastamise ajad lepitakse Sinuga – hea hooandja – kirja teel kokku peale projekti aktiivsusperioodi Hooandja lehel. (Lugege palun siis oma e-postkasti igapäevaselt, kui teieni on jõudnud info, et meie lavastus kogus vajamineva summa.)

Näitust on võimalik külastada ajavahemikus 15.-22.mai (näitus avatakse 11.mai).
Hooandjast kingituseks saadud etenduse piletiga on võimalik meid külastada nii Pärnus (17.05), Haapsalus (26.05), Viljandis (27.05) kui ka Tartus (28.05). 
15. mai Pärnu Katlamajas toimuvale esietendusele on garanteeritud kohad ainult  eksklusiivse kingituse nr. 3 saajal (vabade kohtade olemasolul pakume võimalust külastada esietendust ka teistele Hooandjatele).

Füüsiliselt katsutavad kingitused (märgid, kaardid, magnetid, tekstiilkotid ja digitaalsed joonistused) on võimalik kätte saada Pärnust, Haapsalust, Viljandist ja Tartust etenduse toimumispäeval etenduspaigast. Loomulikult saame saata ka postiga. Meie jaoks on oluline, et Teie – head hooandjad – meie tänu kätte saaksite.

Et teie hoog ei vaibuks!
Aitäh!

Teie Annika

 

  • 12 hooandjat
  • 205€kogutud 1490€ eesmärgist

Lõppenud

See projekt ei kogunud vajaminevat summat ja lõppes 08.May.2015

Sarnased projektid

Muusikaline lavastus "Siil Felix teeb bändi"

  • 74%kogutud
  • 891€toetatud
  • 23 päeva veel

Lavastus "Kuni armastus peale tuleb"

  • 2%kogutud
  • 35€toetatud
  • 12 päeva veel