Peltier jopega Maker Faire Rome’leKasutaja  Velle Taraste projekt kategoorias Tehnoloogia

Kallid noorte tegevusele hooandjad!
 
Me oleme Rakke Robootikud ja viiendat aastat tegeleme erinevate robootiliste tegevustega. Teeme ise ja tutvustame ka teistele oma tegemisi erinevates töötubades üle Eesti. Lisaks sellele võtame osa ka paljudest meie teele ettejäävatest konkurssidest-võistlustest-laatadest. 
 
Me oleme korduvalt oma loomingut tutvustanud Rakvere Ideede Laadal, Tartu Mini Maker Faire’l, mitmetes koolides ja kaks päeva järjest tegelesime isadepäeva raames Äksi Jääajakeskuses peredele koostegutsemise võimaluste loomisega (roboteid monteerida, nutiseadmega roboteid juhtida, võistelda).
 
 
Meie esimeseks suuremaks projektiks oli aidata koolide muusikaõpetajaid, kes uue õppekava järgi pidid kõikidele algklasside õpilastele õpetama väikekandle mängu. Selleks lõime veebipõhise virtuaalse „pilli“, et kõik saaksid kandlemängu harjutada. Selle veebikeskkonnaga saab tutvuda aadressil https://rakkerobootikud.eu/Kannel/
 
Robotex’i võistlusteks ettevalmistades oleme loonud erinevatel platvormidel (Lego NXT, EV3, FTC, VEX IQ, Arduino, Raspberry Pi) roboteid, mille suurused varieeruvad viiest sentimeetrist poole meetrini. Esialgu oma lõbuks ehitatud propellerkell leidis tunnustust RoboMiku Lahingu freestyle võistlusel.
 
Rakke Robootikute meeskonnad on oma kõigil tegutsemise aastatel osalenud FLL (FIRST® LEGO® League ) võistlustel. FLL on mitmetahuline võistlus, kus lisaks robootikale tuleb tegeleda ka erinevate teaduspõhiste uuringute ja tulemuste esitlemisega. Eelmise hooaja teemaks oli „Prügi rännak“ ja selle raames valmis veebikeskkond PrügiBot, mis on nüüdseks arenenud mitmekeelseks (eesti, inglise, vene) prügi sorteerimise abivahendiks. Selle veebikeskkonnaga saab tutvuda aadressil https://rakkerobootikud.eu/PrügiBot/ 
 
Eesti finaali järgselt ja koostöös Sõmeru robootika meeskonnaga käisime Eestit esindamas FIRST® LEGO® League Open European Championship võistlusel Tenerifel, kust saime väärtuslikke kogemusi ja soovi ka tulevikus näidata maailmale Eestit ja meie imelisi leiutisi.
 
Kevadel otsustasime osa võtta oma esimesest äriga seotud võistlusest - Bright Minds (äriideede konkurss) TTÜ Mektory keskuses. http://www.ttu.ee/projektid/mektory-est/kooliopilasele-4/brightminds/...
 
Esimese korra kohta saavutasime oma meeskonnaga täiesti auväärse kolmanda koha ja publiku eriauhinna. Selleks äriideeks oli Peltier Jope. Idee, mis ei sündinud äkitsese äikesega pähe löödud vapustusega keset tavalist päeva, vaid see sündis peale väga pikka brainstormimist ja olime lõpptulemusena oma idee üle väga uhked. Meie idee leidis ka kohtunike heakskiidu ja publiku toe. See andis meile tõuke oma Peltier Jope projekti edasi arendada ja sellega kandideerida Euroopa ideede laadale.
 
 
Esitasime Maker Faire Rome võistlusele http://www.makerfairerome.eu/en/ oma kaks projekti: PrügiBot ja Peltier Jope. Meie kahest esitatud projektist osutus väljavalituks Peltier Jope ja see avas meile võimaluse 14.-16. oktoobril minna seda projekti tutvustama Itaaliasse. Korraldajad tagavad lennupiletid ja majutuse meeskonna kahele liikmele, aga meie meeskonnas on kolm võrdväärset liiget ning me soovime kogu meeskonnaga minna sealsele rahvale oma ideed tutvustama.
 
Palun toetage meie meeskonda!