Tere, armas hooandja!
Kutsume Sind panustama lavastusse “Tahan, ei taha”, mida saab tulla vaatama juba veebruaris! Etenduste kuupäevad on 8,9,13, 22, 23 veebruar.
KRAM teatristuudio on 2018 augustis loodud koolinoorte algatus, mille eesmärgiks on luua iseseisev ja professionaalne lavastus.
Idee tõid kokku kolm teatrimaailmas mõnda aega tegutsenud sõbrad- Kirke Tuul (VHK), Anna Laura Alamets (TÜ) ja Maria Goldrin (21.Kool).
Performance “Meie tulevik” (Maria Goldrin), W. Shakespeare ainetel lavastus “Romeo ja Julia” (Kirke Tuul) ning K. Navakese ainetel kirjutatud lavastus “Kala peeglis” (Anna Laura Alamets) on mõned näited nende eelmistest projektidest. See lavastus on aga nad kokku viinud, et täita ühine unistus - kirjutada ja lavastada professionaalne näidend.
Lavastus “Tahan, ei taha”
8.veebruaril 2019 tuuakse Von Glehni teatrilavale vaataja ette näitemäng elu võrkudesse takerdunud noortest kunstnikest, kellest igaühel on oma nägemus ja tahe enda saatust muuta ning sellega õnneni jõuda.
Lavastus jutustab lihtsa loo sügavama eksistentsiaalse mõtiskluse taustal. Kui meil oleks võime saatust muuta, kas me teeks seda? Kas püüdes midagi parandada, lõhuks me midagi muud? Kas meil on üldse vaba tahe või on kogu meie elukäik ette määratud? Mida tähendab olla kunstnik? Kas loomist, loodu peegeldamist või moonutamist?
Peategelane Lee avastab, et on sattunud parandamatusse olukorda ning on valmis kõigeks, et seda muuta. Kuid kuidas muuta midagi, mis on juba ära olnud? Talle meenub salapärane ja kummaline võõras nimega Lumi, kes on andnud talle ebamääraseid vihjeid. Lee hea sõbranna Anni on nõus aitama Leed, kuid paraku tekib tal silmarõõm Roland, kelle pärast kogu plaan muutub. Siiski tahab Lee kangekaelselt muuta saatust, et parandada suhteid Karliga, kellel on paraku omad luukered kapis. Üheks neist on Marta, Karli eelmine elukaaslane, kes annab veel kellelegile põhjust muuta minevikku, olevikku ja tulevikku...
Lavastuse eesmärgiks on innustada noori (ja mitte ainult) kunstihuvilisi looma ja oma loomingut suuremale publikule julgelt tutvustama. Samuti pakub lavastus võimalust mõtiskleda saatuse, elufilosoofia ja inimsuhete üle. Eesti teatrimaailmas pole just palju selliseid noorteühendusi, kes sellise ‘’algusest lõpuni’’ omaloominguga tegeleksid. Näidend “Tahan, ei taha” ühendab erinevaid noori inimesi, kes ühiselt pingutavad ühtse eesmärgi ehk lavastuse poole.
Mille jaoks?
Suured ettevalmistused on möödunud ja juba käivad proovid Von Glehni teatrilaval alates 2018 oktoobrist.
Hooandjate toetused on vajalikud, et katta kulud, mis lähevad ruumirendile, lavakujundusele, rekvisiitide valmistamisele ja muudele väiksematele väljaminekutele.
Iga väiksemgi panus aitab meile kaasa andmaks publikuke parimat elamust!