Tere!
Oleme laste ja noortefestivali „Avatud mänguväljad“ korraldajad. Tutvustame lähemalt uut muuseumidevahelist festivali, mis hakkab toimuma kord aastas, sügisesel koolivaheajal. Sel aastal toimub see 17. - 25. oktoobril ühteaegu nii Tallinnas kui ka Tartus, ühendades 16 erinevat muuseumi.
Muusika-aastast lähtuvalt on sel korral festivali peateemaks „Heli lainel“. See tähendab, et osalevates muuseumides saab tutvuda näitustega läbi helide. Festivali ajal on muuseumides kasutusel juhendid, mis suunavad tegevuste ja mängude kaudu näitusi iseseisvalt avastama. Igal vanuserühmal on külastamiseks oma muuseumide mänguväli kuni viies eakohast tegevust pakkuvas muuseumis. Kõige uudishimulikumatel on võimalik avardada oma mänguvälja veel teisegi linna — kas Tartusse või Tallinnasse.
Lisaks põhiprogrammile toimuvad erinevates muuseumides ka mitmed sündmused. Sündmuste kava täpsustub septembris ning sellega saab tutvuda koduleheküljel.
Festivali eesmärk:
Meil on kaks suurt soovi.
1) Ühest küljest me soovime, et lapsed ja noored leiaksid koolivaheajal endale põnevat ja kasulikku tegevust.
2) Teisalt me soovime, et võimalikult palju väikeseid ja suuri avastaksid tee muuseumidesse.
Keda festivalile oodatakse?
Eelkõige on festivalist osa saama oodatud pered ning tegevust jagub igas vanuses lastele. Samuti on programmi koostades silmas peetud noori, kes juba iseseisvalt koolivaheajaks tegevust otsivad. Kindlasti sobib festivalikülastus ka koolivaheajal toimuvate linnalaagrite kavva.
Nooremad lapsed on oodatud muuseumidesse koos täiskasvanud saatjaga, olgu see kas ema, isa, vanaema, vanaisa või näiteks hoopis linnalaagri juhendaja. Suuremad lapsed ja noored saavad tulla ka omapäi või koos sõpradega. Unustatud pole ka väikelapsi vanuses kuni 3 a. Ka nende jaoks leidub sobivaid muuseume!
Festivalil osalevad muuseumid:
Kumu kunstimuuseum,
Eesti Vabaõhumuuseum,
Kadrioru kunstimuuseum,
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum,
NUKU muuseum,
Tallinna Linnamuuseum, Vene tn. 17,
Eesti Tervishoiu Muuseum,
Adamson-Ericu muuseum,
Eesti Arhitektuurimuuseum,
Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe tallihoone,
Tallinna Tehnikaülikooli Muuseum,
Eesti Rahva Muuseumi Postimuuseum,
Tartu Linnamuuseum,
Tartu Ülikooli Muuseum,
Tartu Ülikooli kunstimuuseum,
Niguliste muuseum,
19. saj. Tartu linnakodaniku muuseum ja
Rahvarinde Muuseum.
Rahaline toetus:
Selleks, et festival saaks täies mahus ellu viidud, vajame me Sinu abi. Hooandja abiga soovime koguda raha, et katta muuseumidesse minevate mänguliste juhendite, festivali passide ja diplomite trükikulud, soetada erinevad templid ning luua festivali meeneid.
* Kui me kogume 1100 €, siis kõik festivaliga kaasnevaid trükiseid saavad kujundatud ja trükitud piisavas koguses.
* Kui me kogume 1800 €, siis saame rõõmustada ühe mänguvälja kõiki muuseume läbinud lapsi ja noori lisaks diplomile väikeste kingitustega.
Diagrammil on näha, kuidas kulud erinevate materjalide vahel jaotuvad:
Tugi info levitamisel:
Lisaks vajame meediapartnerite tuge info levitamisel. Festival toimub esimest korda ning Tallinna ja Tartu elanike teavitus, kasvõi lastevanemate, noorte või laste abiga, on suureks abiks.
Täname igaühte, kes meid toetab ja aitab levitada festivali teateid! „Avatud mänguväljade“ toetajale saadame või anname üle festivalis osalevate Tartu ja Tallinna muuseumide tava- ja perepileteid, muuseumide meeneid ja ilusaid sisukaid raamatuid. Samuti ootame kõiki festivali avasündmusele 17. oktoobril kell 11 Tallinnas Vabaduse väljakul ja Tartus Tartu Kaubamaja laste mänguväljaku kõrval.
Kohtumiseni muuseumides!
Laste ja noorte festivali korraldajateks on Teatri- ja Muusikamuuseum, MTÜ Elamusõppe labor ja MTÜ Kultuur aitab hingata. Lisainfot festivali kohta saab koduleheküljel , e-maili teel jelena.levtsenkova@gmail.com või helistades 5544849.