Mustlaskultuuri festival "Romanõtšergen"Kasutaja  Svetlana Zaikova projekt kategoorias Sündmus

Kes me oleme?

Oleme mustlastantsu- ja lauluansambel Maljarka, mis loodi 2006 aastal. Maljarka koosseisu kuulub umbes 20 tantsijat ja 3 lauljat. Maljarka esinemisprogrammis on vene mustlastantsud ja mustlaskeelsed mustlaslaulud. Meie ansambli juhendaja Svetlana Zaikova ja tantsijad on saanud innustust ja teadmisi Moskva mustlasteater "Romen" peaballettmeistrilt Aleksander Rubentshikult ja Riias tegutsevalt mustlasverd tantsijannalt ja õpetajalt Irina Lissovskajalt. 12 tegutsemisaasta jooksul on ansambel edukalt esinenud väiksematel pidudel, suurematel üritustel üle Eesti ja korraldanud ise mõned kontserdid Tartu linnas. Läbi aastate oleme oma tegevust tutvustanud ka kohalikele põlisromadele, kes tunnevad meie vastu huvi.
 

Mis on selle projekti eesmärk?

Muusikalise "Romanõ tšergen" etenduse eesmärk on soodustada rahvuste ühise inforuumi teket Eestis ja väljaspool Eestit tegutsevate mustlaskultuuri viljelevate koosseisude ning põliste romade vahel.

Kontsert ergutab põlisromasid viljelema oma kultuuri ning looma kultuuriseltse Eestis ja edasi kandma oma kultuuripärandit. Põliste romade kultuurikollektiivid Lätis ja Venemaal on käesolevaks hetkeks muutunud avatumaks nende kultuuriga tegelevate mitte romade kollektiivide suhtes Eestis ja toetavad seda tegevust, mis omakorda soodustab selle unikaalse kultuuri säilimist ja edasikandmist põlvest põlve romade kogukonnas.
 


 

Mis on täpselt plaanis?

Maljarka plaanib korraldada kaheosalise tasuta ühiskontserdi "Romanõtšergen" ERM-i Hurda saalis. Kontserdile plaanitakse kutsuda teisi mustlaskultuuriga tegelevaid gruppe Eestist: Airoso, Showteater Jagory ja Romaška. Väljastpoolt Eestit on meil plaanis kutsuda üritusele Kiievi tantsukool Dance Hayat Natalia Kulišenkoga, Riia tantsukool Tanza Asfar Larissa Janinaga ja suurepärane Peterburi mustlasteater "Shatritsa". Toimuvast kontserdist tehakse ka kvaliteetne kontsertfilm. Kontserti on kavas reklaamida mitmetes infokanalites ning hoolitseme selle eest, et info jõuaks põlisromadeni.
 

Kes on abiks?

Kontserti korraldavad kõik Maljarka tantsijad, kellel kõigil on oma ülesanne täita. Rahaliselt on meid toetanud Eesti Kultuurkapital ja Tartu Kultuurkapital.
 

Miks me vajame sinu abi?

Hiljuti lõi Maljarka sõprussidemed Kiievi tantsukooliga Dance Hayat ja Peterburi mustlasteatriga "Shatritsa". Tänaseks on tantsukool Dance Hayat üks Ukraina parimaid, kelle repertuaar koosneb sütitavatest temperamentsetest mustlastantsudest, energilistest balkani tantsudest, eksootilistest idamaistest tantsudest, stiliseeritud ukraina, juudi, moldaavia ja gruusia tantsudest. Tantsukool "Dance Hayat" on paljude rahvusvaheliste- ja ukrainasiseste konkursside võitja.

Hetkel käib kontserdi planeerimine väga suure hooga. Maljarka sooviks väga, et Dance Hayat koos Natalja Kulishenkoga ning Peterburi mustlasteater "Shatritsa" saaksid võimaluse pakkuda Eesti publikule suurepärast meeldejäävat tantsuelamust! Selle kõige toimumiseks  on Maljarkal vaja tasuda väliskollektiividega seotud kulud.

Iga annetus on oluline. See aitab soovijatel osa saada unikaalsest, lummavast ja särtsakast kontserdist.
 

Rohkem infot:
https://www.facebook.com/maljarka.mustlastants/
https://maljarka.wordpress.com
https://youtu.be/zFhMpp0AROM