Märka ja avastaKasutaja  Tiina Ploom projekt kategoorias Film & Foto

Mängi videot

Armas hooandja! Oleme rõõmsameelne ja tegus kamp, kes soovivad kõike looduses märgata, seda pildistada ja märgatu kohta teadmisi saada. Teie toetuse abil soovime teostada projekti, mis koosneb kolmest osast ja mis on omavahel seotud.

Esimese osana on  plaanis reis väikesele Osmussaarele. Sihtgrupiks on fotoringi Märkajad liikmed. Miks just selline valik, et minna Osmussaarele? Eelnevalt oleme teinud välipraktikume ja laagreid Vilsandil, Luhasoos, Taheval, Karulas, Taevaskojas ja Vormsil. Märkajate grupi laste looming on mitmekülgne ning kuna nende juhendajad on väga entusiastlikud eestvedajad, siis on senised tulemused olnud suurepärased. Mida enam õpilane õpib, seda rohkem ta teadmisi soovib, kui tal on asjade vastu huvi. Laagrites me ei õpi ainult pildistama, vaid püüame omandada teadmisi, millega looduses peab arvestama, kuidas teha lõkketulel süüa, kus asub mingi ilmakaar, kasutades selleks looduses olevaid märke. Läbi pildistamise ja välipraktikumi omandab laps paremini teadmisi, sest oskab märgata ka vastavat keskkonda ja eripära. Hiljem, pilte analüüsides ja organismidele nimetusi otsides, kinnistub teadmine veelgi.  Märkajate grupi liikmete arv on aastaga kahekordistunud, aga huvilisi on palju rohkem.

Kagu-Eesti noored, kes elavad küngaste ja orgude vahel, soovivad teadmisi Läänemerega seotusest. See on esmane põhjus, miks me tahame külastada väikesaari. Osmussaare valik on seepärast, et seal on omapärane loodus: rannaniidud, atanguline pankrannik,väga palju kaitsealuseid taimi, samblikke ja seeni. Reisi aeg on planeeritud august 2015.a

Osmussaare pildistamise tulemusena planeerime teise ürituse, milleks on laste loomingust rändnäitus. Loodusfotograafia ringi Märkajad liikmed on edukalt esinenud konverentsil „Ettevõtlik kool TAHAN-SUUDAN-TEEN“, fotovõistlustel „Snap“, „LAF“  ja muudel fotokonkurssidel. Eelnevalt on näituseid korraldatud Antsla Gümnaasiumis, Pokumaal, Karula RP keskuses ja Kohtla–Järvel. Laste loomingust on välja antud ka jõulupostkaartide kogumik (enamus postkaarte on müüdud heategevuslikul eesmärgil – AG jõululaadal). Koostatud on ka digiherbaarium LeMill keskkonda.

Märkajad tegelevad juba aasta loodusfotograafiaga ja looming on kogunud tarkust ja julgust, siis otsustasime, et tuleb korraldada uus fotonäitus, et meie kaunid pildid oleks üldsusele kättesaadavad.

Õpilaste loomingut on võimalik näha Märkajate ajaveebis, AG kodulehel avalikustatakse info praktikumide kohta. Rohkem infot Antsla Gümnaasium ja Facebooki lehel ja  blogis, milles leiavad kajastamist üritused nii piltide kui ka tekstidena.

Kolmanda üritusena korraldame konverentsi teemal „Märka ja avasta“. Konverentsil tutvustame oma tegemisi ja loomingut koolikaaslastele, lastevanematele, koolitöötajatele ja ELKS Antsla osakonna liikmetele. Üritus on planeeritud oktoobrisse 2015.

Armas Hooandja! Loodame Teie kaasabile ja toetusele, et saaksime oma jätkusuutlikud plaanid ellu viia ja panna lapsi märkama loodust endas ja enda ümber. Hoiame Teid kursis oma tegemistega eelpool mainitud blogis ja erinevate väljaannete kaudu.

Sarnased projektid

Parandusbuss

  • 19%kogutud
  • 1297€toetatud
  • 30 päeva veel

Tartu - Heade unenägude linn

  • 14%kogutud
  • 620€toetatud
  • 5 päeva veel