Lühifilm "Ära"Kasutaja  Ära projekt kategoorias Film & Foto

Mängi videot

Tere Hooandjad!

Loodame Teie abiga valmis meisterdada lühifilmi nimega "Ära".

Filmi tegevus toimub tänapäeva urbanismi äärealal, kus põimuvad moodsus ja mahajäetus. Naine alustab eneseotsingu teekonda, olles väljatõugatud oma mugavustsoonist.

Filmi peateemadeks, mis avalduvad läbi peategelase Rita mõtete, emotsioonide ja tegude, on eneseteadlikkus, mugavus, kadumine, tühjus, eneseohverdus ideaalide nimel, inimlikkus, armastus,  leppimine, ära minemine. Need on teemad, millest ei jõua või ei taha me küll alati mõelda, kuid mille nimel enamik meist tegutseb. Ühel või teisel viisil. Ka seesama olmerealism, mis meid vahel märkamatult endasse neelab, on enamikele meist tuttav - võib-olla isegi sama tuttav kui filmi peategelasele Ritale, lausa sedavõrd, et ei mäletagi aegu, kui seda polnud - liiga ammu oli see, ehk lapsepõlves.

Peateema kõrvalt lasebki film ka maailma läbi laste silmade vaadata - ja avastada, et ka neil on samad rõõmud ja mured, ainult teisel skaalal. Kelle reegleid peab järgima majas, kus oleks aega ja ruumi mõlema väikese sõbranna mängudeks, mis on neile õige või vale, kui palju peegeldavad lapsed vanematelt nähtud-kuuldud maailma?

Maa versus linn, omamine versus olemine, temperament versus väärikus, valikuvabadus versus kohuse- ja õiglusetunne, sõltuvus versus sõltumatus - need on vastandid, millest vahel tasakaalu otsides jõuab lühifilm põgusalt läbi voolata, mõnel ka pikemalt peatuda, mõni peatub ehk vaataja meeles ja südames.

Loodame.

***

Film on ühtlasi ka Balti Filmi- ja Meediakooli tudengite Ieva Norvele ja Aira Koorti lõputöö. Seega ei teeni me filmi tootmisega tulu, ega ka ei kasuta me saadud toetust kellegi töö eest tasumiseks: kõik meeskonna liikmed tulevad meile appi vabatahtlikena, et stsenaariumist, mis neid kaasa haaras, saaks sündida ka film.

Teie toetusena saadud summa kuluks meil peamiselt transpordivahendi ja eritehnika rendile, tehnika ja meeskonna transportimisele, lokatsioonide ehitusele ja sisustamisele, öömajale ja meeskonna toitlustamisele.

Film sünnib Eesti ja Läti koostööprojektina.

***

MEESKOND: Režissöör Ieva Norvele / operaator Markus Orav/ kunstnikud Toms Grinbergs, Ilze Kaulina / produtsent Aira Koort jpt.

Esilinastust planeerime 2013. aasta novembriks.

Filmi edasist käekäiku saab jälgida siit (ja ka esitada küsimusi projekti kohta, kui neid tekkima peaks!): https://www.facebook.com/pages/Ära-Projām/520185984686374?fref=ts

NB! Kui Sul endal seekord majanduslikku hoogu piisavalt pole, et seda meiega jagada - siis hoia meeles, et ka lingi levitamine oma sõpradele/tuttavatele on meile pea sama tänuväärseks hooks!

Projektivideos kõlab Moth Equals'i lugu "Air".

  • 8 hooandjat
  • 120€kogutud 3000€ eesmärgist

Lõppenud

See projekt ei kogunud vajaminevat summat ja lõppes 09.May.2013

Sarnased projektid

Time Out

  • 11%kogutud
  • 338€toetatud
  • 18 päeva veel