Kunstnikuteks hakatakseKasutaja  Anna projekt kategoorias Kunst

Tere! Minu nimi on Anna, olen 18-aastane. Kui olin 8 aastane, tõi ema mind kunstikooli. Seal sain esmakordselt teada, et anne ei ole vajalik selleks, et joonistada, joonistamist saab õppida. Ja ma hakkasingi õppima. Aastate jooksul olen õppinud erinevaid joonistamise ja maalimise tehnikaid, tegelenud puumaaliga ning õppinud töötama ka hariliku pliiatsiga.

Varsti ma märkasin, et maalimisteemad on kuidagi sarnased, aga teostuse viis muutub. Seejärel jäin mõtlema, mis on looming minu jaoks... Niisiis, looming ei ole lihtsalt usina töö tulemus, looming on hingeseisund, kui sa panustad mitte “tootele”, vaid protsessile, kui unustad end ja ei märka ajakulgu ning asud maailmast väljaspool.

Just seda tunnet tahan ma teiega jagada oma näitusel, mis toimub Kullo Lastegaleriis 3.- 18. jaanuaril (Kuninga 6, E-R 10:00-18:00).

Noore kunstniku, Anna Preobraženskaja, tööde näitus, mille kaudu saavad vaatajad teada, kuidas lapse esimesed kohmakad joonistused arenevad professionaalse kunstniku töödeks, kui kunstnik otsib juba teadlikult oma stiili ja teed. Näitusel on esitatud nii lapselikud joonistused kui ka hilisemad tööd, mida saab omavahel ka võrrelda.

Näitus inspireerib nii neid, kellel on huvi saada kunstnikuks kui ka neid, kes on juba ammu soovinud midagi uut proovida, aga kardab läbi kukkumist. Näitus õpetab, et oskused tulevad sammhaaval. Iga eduloo taga on peidetud suur vaev ja töö. Professionaalseid kunstnike need tööd ilmselt ei üllata, kuid loodetavasti tekib inimestel pärast näituse külastamist inspiratsioon ja tahe arendada nii ennast kui ka oma loomingut. 

Sarnased projektid

VORONJA SKULPTUURIDE AED

  • 46%kogutud
  • 3050€toetatud
  • 9 päeva veel