Hobitantsijate kvalifikatsiooni seeriaürituse "Kuldking" avaüritusKasutaja  Greta-Eva Kalberg projekt kategoorias Sündmus 

Projekti autor endast:

Tantsimine on olnud minu põhiline hobi juba 30 aastat. Päris oma klubi – Sinilind - sai asutatud 2004. aastal. See on olnud läbivalt Eesti suurima liikmeskonnaga täiskasvanud ja seenioritest hobitantsijate kasvulava. 

Olen olnud Eesti Hobitantsu Liidu üks asutajaliikmetest (kolm asutajaliiget) ning pannud aluse hobitantsijate finaalkarikavõistlusele "Tantsutuur" (kestis 2006-2018). Hobitants on olnud seega alati südamelähedane teema.

Olen hobitantsust välja kasvanud ning astunud ETSL ridadesse alles seeniorina. Tulnud oma partneriga (Heino Telling) 8 korral Eesti meistriks seeniorite vanuseklassis. Vaata ka videot.

Arvan, et tants on elegantne igal pool ja ei oma vanuselisi piire.

Projekti eesmärk on korraldada avaüritus ja tutvustada uut seeriaürituse formaati 21.11.2020 Kambja Kultuurikeskuses.

Üldisem eesmärk on täiskasvanute ja seenioride hobitantsu populariseerimine, tantsukultuuri väärtustamine ja tervisliku ellusuhtumise propageerimine. Märgata iga järgneva üritusega Eestimaa ilusaid tantsusaale. Rõhuasetusega – tants sobib kõigile - kutsuda ellu hobitantsijate suhtluskommuuni ning kasvatada järeltulevat põlve seeniorite võistlustantsule.
 

Toetuse rakendus:

 1. Avaüritusega seotud kulude tasumine (ruumi rent, helitehnika rent jm tehnilised vahendid)
 2. Kvalifikatsiooni hindamise platvormi loomine ja digitaliseerimine
 3. Organisatoorsed vahendid (seljanumbrid jm kontorivahendid)
 4. Osalejate meened (diplomid, autasud)
 5. Üritust tutvustava infovõrgustiku loomine – domeeni ostmine, kodulehe loomine.
   

Üritusel uudne formaat:

 • Seltskondlik tantsuplokk
 • Kvalifikatsiooni taotlused ja ettetantsud
   

Kvalifikatsiooni põhimõte:

 • Võimaldada igale tantsupaarile individuaalne platvorm järkjärguliseks edasiliikumiseks tantsuspordi suunas. Tagada valikuvõimalus (tantsude arvus ühel võistlusel) kvalifikatsiooni tõstmiseks.
 • Tantsupaarid püüdlevad oma taseme tõstmise suunas ega võistle omavahel. Kvalifikatsiooni tulemus ei ole sõltuv osavõtvate paaride arvust.
 • Ajakava ehitatakse üles nii, et iga tase saab sooritada sama esitust vaheajaga 2 korda. Ajakavasse lülitatakse vaid need tasemed ja need tantsud, kuhu on eelregistreerimisega paarid registreeritud.
   

Sihtgrupp: Täiskasvanud (kuni 39/ 44 a); Seeniorid (alates 40 /45 a)

Klassid: Algajad, E-klass, D-klass
 

Tantsud:

 • Algajad: AV, Q, Samba, Cha
 • E-klass: AV, VV, Q, Samba, Cha, J
 • D-klass: AV, T, VV, Q, Samba, Cha, R, J

Tuleviku nägemus: alates 2021 aastast 4 – 6 üritust aastas.