Ma usun, et igaühel on olnud argipäevas äratundmisi, et see või teine tegemine või ütlemine on kuidagi väga naljakalt välja kukkunud, kuigi nali polnud absoluutselt plaanis. Minuga on seda palju juhtunud ja ühel hetkel tekkis mul soov seda kõike jagada ka teistega, keda samal hetkel läheduseski polnud.
Niisugused juhtumised said koondatud kogumikesse "Kontakt eeldab, et osapooli on rohkem kui 1" (ilmus aastal 2009) ja "Kontakt kinnitab, et osapooli on vähemalt 2" (ilmus aastal 2012). Nimetatud kogumikud said lugejailt sooja vastuvõtu. Sama põhimõtet olen jätkanud ka kogumikus "Kontakt võimaldab, et osapooli on mõnikord 3," mille väljaandmiseks Hooandjatelt abi palun. Sealtki võib leida ehedalt jäädvustatud, tegelikkuses toimunud dialooge, millest ma usun, et need võivad tuju heaks teha paljudel lugejatel.
Naer on terviseks!
Küsitud toetuse summa läheb täielikult trükikulude katteks ja vastvalminud raamatut loodan ma käes hoida juba peale hingedepäeva või hiljemalt novembrikuu lõpus, et ka jõuluvana saaks uue teose aegsasti oma kingikotti poetada.
Ah, et kes on siljalill ja miks väikese tähega? Siljalill on rahvaloomingust hästi tuntud sirjelinnu sõsarnimi, nagu näiteks punarind ja sinilill. Seepärast ka väike täht. Samas on siljalill lüürilise loomuga, samal ajal naeruhimuline tegelane, kellel on aeg-ajalt mitte ainult mitmesugust mõtlemisainet, vaid ka väljaütlemise (-kirjutamise) julgust.
Olen väga tänulik, kõigile, kes leiavad võimaluse selle projekti teostusele omapoolse toetusega kaasa aidata!
Tänuga,
siljalill
Mõned näited raamatust: