ÕPILASELE -> Millist eriala valida, mida minna õppima?
TÖÖTAJALE, JUHILE, SPETSIALISTILE -> Kuidas edendada omaenda karjääri, tööalast arengut?
Milline töö teeb sind õnnelikuks?
Mõnikord otsustame tunnete baasil, mõnikord lähedast soovitusel või survel. Aga kuidas siis oleks õigem?
Karjäärisuunaja on koht, kus igaüks, kes tahab jõuda paremale arusaamisele oma eelistustest ja ootustest edasise tööalase karjääri osas, saab selgust ja tuge ning loodetavasti ka õige suuna.
Karjäärisuunaja on pilvepõhine tööriist, mis võtab arvesse kasutaja eelistusi, ootusi, personaalseid tugevusi, kogemusi (kui neid on) ning aitab mõtestada kärjäärijuhtimise põhialuseid. Karjäärisuunaja aitab sul koostada ka tegevuskava, et teadlikumalt kujundada oma tööalast liikumist. Kasutamine on tasuta, see on väga lihtne ja ei vaja eraldi koolitust. Karjäärisuunajasse saad igal ajal tagasi tulla ning oma kirjeid uuendada, muuta ning uusi plaane teha.
Karjäärisuunajas loob kasutaja endale privaatse konto ning saab teha mitmeid oma karjääri analüüsimisega seotud tegevusi:
- karjääriprofiili loomine (täidetakse põhjalik ankeet kompetentside, väärtuste, eelistuste, ootuste ning võimaluste kohta)
- karjääriplaani koostamine (lihtne ja selge vorm ning juhised tegevusplaani koostamiseks)
- karjääripäeviku pidamine (saab kirjeldada kõik oma senised tööalased tegevused vormis, mis aitab hiljem kandideerida uuele ametikohale kui ka oma seniseid tööalaseid tulemusi analüüsida)
- juhiseid ja suuniseid, mida karjääri edendamisel ja plaanimisel tähele panna
- infot erinevate võimaluste kohta end tööalaselt täiendada.
Karjäärisuunaja on sobilik kõigile - koolilõpetajad, üliõpilased, tänased töötajad ehk kõik, kes otsivad (uut) suunda oma tööelus.
Maarit V-R (projektijuht)
“Olen töötanud koolitaja ja personalijuhina üle tosina aasta. Üks asi, mis mulle väga silma torkab on see, et paljud tööealised inimesed teevad tihtipeale tööd, mida nad õppinud ei ole. Kuniks see neile rõõmu ja rahulolu pakub on kõik korras. On ka selliseid, kes ei teagi, mis neile meeldiks ja mida tahaksid teha. Olen palju kokku puutunud ka inimestega, kes teevad tööd, mis neile ei meeldi.
Ma usun siiski, et inimene on õnnelik ainult siis kui ta saab teha seda, milleks tal eeldusi on ja mille vastu huvi, mis paneb silmad särama … “
Teostus ja ajakava
Eesmärk on algatuseks koguda 7372 € ja luua töövahend ning veebipõhine keskkond. Kogutud raha läheb programmeerimisele ja veebikujundusele, projektijuhtimist teevad entusiastid vabatahtlikkuse alusel.
Esimeses etapis on plaan valmis teha pilvepõhine kasutajakeskkond, kus saab täita töölehte ja koostada oma karjääriplaani ning -tegevuskava. Kuna projekti kõige mahukam osa on programmeerimine, siis esialgse plaani kohaselt peaks karjäärisuunaja valmima testimiseks 2015 septembriks ja olema saadaval avalikuks kasutamiseks kuu hiljem k.a.
Kui hooandjate raha koguneb rohkem, saame keskkonda edasi arendada ja lisada funktsioone. Teises etapis soovime kujundada Karjäärisuunajast sellise koha, kus lisaks mitmetele stimuleerivatele “tööriistadele” saab ka palju vajalikku infot karjääriteenuste, karjääriteenuse pakkujate ja elukestva õppe võimaluste kohta Eestis ja välismaal.
Pikemas perspektiivis täiendame Karjäärisuunajat koostöös partneritega edasi, et kasu saaksid veelgi laiem ring kasutajaid.
Hooandjad
Kõikidele toetajatele pakume võimalust (soovi korral) esimestena testida karjäärisuunajat ning projektimeeskonnale tagasisidet anda. Selle kohta saadetakse kõikidele hooandjatele personaalne link e-postile niipea kui esmane versioon on testimiseks valmis.
Kõikide toetajate nimed märgitakse ära Karjäärisuunaja lehel.
Karjäärisuunajast huvitatud partnerid edaspidiseks koostööks on väga oodatud ühendust võtma (karjäärikeskused, karjäärinõustajad, võimekuse testide väljatöötajad jne)!
Karjäärisuunajat aitab TLU avatud ülikool tänutähtede välja panemisel.
Kohtumiseni karjäärisuunajas!