Cathouse Radio annab välja albumi koostöös legendaarse Jimmie "Bluesman" Lawsoniga. Kumbki nimi bluusisõbrale tutvustust ei vaja, kuid just Jimmie "Bluesman" on see, kelle mõju meie kandi bluusielule on hindamatu väärtusega. Pärast esmakordset esinemist 1999. aasta Haapsalu Augustibluusi festivalil jäi ta siinseks tihedaks külaliseks. Järgmise kümnendi jooksul said tema käe all bluusikooli mitu põlvkonda kohalikke muusikuid. Tema haare ei piirdunud Eestiga - ühel hetkel oli tal oma saatebänd nii Eestis, Lätis, Leedus kui ka Soomes. Nüüdseks Baltikumi suurimaks bluusifestivaliks sirgunud Augustibluus tegi seda just käsikäes Jimmie "Bluesman" Lawsoniga, kelle iga-aastane alati värske kava oli festivali põhiliseks tõmbenumbriks. Sellist energilist ansamblijuhtimist, publikuga suhtlemist ja mängijatest 110% väljapigistamist polnud siin veel keegi lähedalt näinud ja teinud. Ühel hetkel üritasid kõik bändiliidrid Baltikumis välja näha nagu Jimmie, kandes sarnaseid riideid ja signatuurset heledat soni. 25. Augustibluusi juubeliks 2018. aastal kutsuti ta pärast pikemat pausi taas esinema, seekord saatebändiks Cathouse Radio. Just seal sündiski idee salvestada album - nüüd on võimalus see koostöö vili Hooandja abiga endale saada!
Kitarrist Vilho Meier (Cathouse Radio, Iseloomad, Supernova ja Ivo Linna) nägi esimest korda Jimmiet esinemas 2001. aasta Augustibluusil koos Crossfire'ga, etteaste jättis võimsa elamuse ja kustumatu mälestuse. See oli esimene aasta, kui Jimmie mängis Eesti oma saateansambliga, kus mängisid siis Raul Ukareda, Indrek Tiisel, Erki Adamson, Veiko Sepp ja Ivar Puusepp. 2004. aastast hakkas Crossfire koosseisus mängima Vilho, Bluesman andis talle kiiresti hüüdnime "Guitar Slim". Ei läinud kaua, et koostöö laulja-suupillimängija Alar Kriisa, Jimmie ja Slim'iga järgneks. Alar oli rahvusvaheliselt tuntud ansamblitest Green Bullfrog ja Bullfrog Brown, sõprus Vilhoga, soov luua uut muusikat ja olla samal ajal ühe jalaga juurtemuusika juures, viis Cathouse Radio loomiseni 2012. aastal.
Sellest räägiti kui parimast uudisest siinsel bluusimaastikul. 2013. aastal ilmus esimene singel "Next Big Thing", millest sai Raadio 2-e nädala lugu, järgnesid "This Ol' Blues", "Silly Little Games", "You're The Kind of Girl". 2014. aastal ilmus täispikk stuudioalbum "It's Gonna Be a Long Ride". Sama nime kannab ka viimane 2019. aastalõpu singel. Bändis mängivad veel Madis Fuchs bassil ning Andres "Ants" Mikk trummidel, Cathouse Radio on püsinud viimase aasta jooksul aktiivselt stuudios salvestades hulganisti uut materjali.
Kuid kuidas sai Jimmie Lawsonist "Bluesman"?
Jimmie Lawson on sündinud 1941. aastal Oklahomas USA-s, selle albumi ilmumine tähistab tema 79ndat sünnipäeva. Jimmie nooruspõlv langeb just aega, mil bluusimuusika oli Ameerikas oma populaarsuse tipul. "Muusikal on olnud alati suur osa minu elust, muusikal on olnud alati suur osa mustanahaliste elust," räägib ta. Nooruses mängis Jimmie koolibändides trumme, samal ajal meeldis talle väga sport, eriti ameerika jalgpall. Pärast teenimist USA merejalaväes 1958-1960, kus ta ka sõjaväe bändis trumme mängis, asus Jimmie elama Los Angelesse. Tolleaegne muusikaskeene oli bluusist väga kuum, ta käis läbi samades seltskondades, kus ka Little Willie John, Etta James, Bobby "Blue" Bland, James Brown, Little Milton, Johnny Taylor and Johnny "Guitar" Watson' jt.
Kuigi tema enda tolleagsete bändide repertuaar oli pigem džäss, siis kõik teadsid ikkagi kõiki. "Muusikud käisid alati üksteiste esinemisi vaatamas ja mõõtu võtmas, pärast hängiti koos, jagati ideid ja mõtteid," jutustab Jimmie. 1965. aastal alustas ta profikarjääri USA ameerika jalgpallurina. 1967. aastal mängis ta esimesel Super Bowl'il, mis eales peetud. Kes ei tea, siis see on nüüdseks USA kõige tähtsam aasta spordisündmus, ameerika jalgpalli finaal. 1972 lõpetas ta pallurikarjääri ning asus treeneriks, et saada peatreeneri ametikohta, läks tagasi kooli ja lõpetas Ühendriikides ülikooli magistriõppe. Ta on isegi olnud profipoksija, tema arvel on 12 profimatši.
Kuid terve selle aja jooksul ei lõpetanud ta kunagi muusika tegemist - tollal oli ühel jalgpallihooajal kõigest 12-14 mängu. Kui 1987. aastal värvati Euroopasse treenereid, sattus Jimmie Soome. Üsna pea avastati Jimmie muusikalembus, sest talle meeldis vabal ajal enda ette klaverit mängida ja laulda. Ei läinud kaua, kui kohalikud muusikud soovisid temaga koos mängida, ta kutsuti esinema prestiižsele Pori Jazz festivalile ja muu on juba ajalugu. Kui esimestel aastatel treenis ta meeskondi suvekuudel ning sügisest sõitis tagasi oma vana elu juurde USA-s, siis varsti hakkasid kohalikud muusikud paluma, kas ta saaks jääda kauemaks, et koos musitseerida ja kontserte anda. Nii saigi ja õige pea jäi Jimmie püsivamalt elama Soome ning just soomlased talle üheksakümnendate alguses liignime "Bluesman" panidki, mis nüüdseks nii lahutamatu kõlaga - Jimmie "Bluesman" Lawson. Põneva seiklusterohke elu kohta ütleb Jimmie nii: "Sellised asjad juhtuvad, kui oled ambitsioonikas. Ja nüüd on mul uus väljakutse, ma tunnen, et ma saan midagi inimestele anda - salvestada ja teha kontserte Cathouse Radio'ga ning võib-olla siis ma olen lõpuks valmis minema tagasi koju Oklahomasse".
Albumilt leiab kuus originaalloomingulist lugu Jimmie "Bluesman" Lawsoni ja Cathouse Radio koostööst Tartu stuudiosessioonidelt ning live-salvestuse minituuri viimaselt kontserdilt Von Krahlis Tallinnas 29.02.2020. Album püüab kinni meiekandi tähtsaima bluusisuursaadiku intiimseses stuudiosessioonis ning tema kuulsas loomulikus kontsertsituatsioonis - just nagu tema kontserti näinud külastaja seda mäletab. Plaadil teevad kaasa Signe "Sugar Pie" Hansen taustavokaalil, Priit Sootla klahvipillidel stuudios ning Rene Allkivi kontsertsalvestusel.
Album on saadaval nii 12-tollise vinüülplaadina kui ka CD-l, album ilmub 12. oktoobril, kohaletoimetamine eel-müügist ostjatele algab oktoobri alguses. Haara võimalusest, saa ainulaadne album endale koju ning toeta bluusi!
Jimmie "Bluesman" Lawsoni ja Cathouse Radio kontserdid on plaanitud 16. oktoobriks Von Krahli Tallinnas ja 17. oktoobriks Genialistide Klubis.