J Fest 2019Kasutaja  Dmitri Orehhov projekt kategoorias Sündmus

Miks me seda üritust korraldame?

Oleme Teiega ausad, tänavakultuur koos selle kõigi elementidega ei ole Eestis eriti populaarne. Probleem on selles, et noortel ei ole antud võimalust selle kultuuriga piisavalt tutvuda. Üritusi korraldatakse vähe ja noored, kes on sellega seotud, teavad, et sellistel sündmustel neid piisavalt ei tunnistata. Tegelikult on Eestis aga nii palju talendikaid noori, kellest me isegi ei tea. Neil ei ole võimalust näidata oma oskusi, jagada seda teistega ning nad ei ole omavahel suhtluses. Ei ole kohta, kus noored erinevate emakeeltega saaks kohtuda, sest huviringid on enamasti korraldatud ühekeelseteena. J Fest ongi see koht kus noored erinevatest maakondadest, kultuuridest ja erineva emakeeltega saavad koos aega  veeta. Oma projektiga tahame näidata, et tänavakultuur on Eestis olemas ning et noored ka saavad enda jaoks üritusi korraldada.


Mis üritusel toimub?

Armastus tantsu ja muusika vastu selle erinevates vormides on universaalne. See ei küsi ei keelt ega vanust. Nõnda sündiski idee korralda tantsuvõistlus, nagu Me Against the Music, kus võisteldakse 2vs2 ehk paar paari vastu, kuid paarid loositakse kohapeal. Seega ei tea inimesed, kellega nad hakkavad koostööd tegema, kuid on selge, et koostöö on võidu võti. Lisaks saab osaleda HipHop, Break, Vogue ja Showcase tantsustiilide võitlustes ehk battlites, kõikide stiilide tantsijad on oodatud! Kõik see loob meeldiva ja vaba õhkkonna, kus inimesed erinevate emakeelte, erinevate vanuste, kuid palju olulisem, samade huvidega saavad üksteise seltskonnas meeldivalt aega veeta.


Miks toetada ja millele toetus kulub?

Kahjuks ei saa kõiki erinevaid ideed vaid hea sõna või suure tahtmisega teostada. J Fest ühendab erinevate kultuuridega inimesi nende jaoks ühise tänavakultuuri läbi. Seega ei ole vahet, kas Sa soovid toetada inimeste lõimumist, tänavakultuuri või lihtsalt noori, kes tahavad midagi ära teha. Meie projekt annab selleks kordumatu võimaluse!

1. Auhinnad Tantsijatele: Loomulikult tantsijad armastavad seda mida nad teevad, kuid uskuge meid, need inimesed treenivad päevast päeva ja nad on lihtsalt suurepärane grupp inimesi, nad väärivad tunnustust! Muusikud ja DJ’d peavad ka kuidagi ära elama ning on loogiline maksta neile ka tasu.

2. Hooandja.ee: Suurepärane keskkond ning kuidagi peab temagi jätkusuutlik olema. Hooandja.ee teenustasu ning auhinnad neile, kelleta selle sündmuse korraldamine võimalik ei ole ehk hooandjatele!

3. Tarvikud ja olmekulud: Siia alla kuuluvad asjad käepaeltest ja reklaamplakatitest kuni wc-paberini...

4. Vabatahtlike tänuks: Paljud inimesed on andud oma nõusoleku appi tulla. Aga maru häbematu oleks, kui nad ise sellele peale peaksid maksma. Seega tuleks katta nende transpordikulud ja lõunasöök tundub samuti paslik.

Kui kellelgi on küsimusi, arvamusi või ettepanekuid, siis kõik need on oodatud meie meilile: j.fest2019@gmail.com