MTÜ Looduskaitse on korraldanud Georg Otsa suviseid mälestuskontserte Võsul alates 2014 aastast (https://www.tallinnatv.eu/saatesari/georg-ots-vosul, https://virumaateataja.postimees.ee/6734257/georg-otsa-malestus-on-vosul-endiselt-au-sees). Kontserdid osutusid populaarseteks ning leidsid toetust ka Vihula ja Haljala vallalt. Eesti üks kuulsamaid inimesi ja lauljaid Georg Ots suvitas Võsul juba 50-ndatel aastatel, algul peatudes puhkekodu majas, hiljem kingiti talle krunt ning ta ehitas suvila, mis on olnud ja on puhkajatele Võsu üheks vaatamisväärsuseks.
Georg Otsa suvila
Loomulikult oodati Võsul suviti Georg Otsa esinemisi ja ta ei petnud oma austajate ootusi. Ots andis soolokontserte Gennadi Podelski saatel, aga ta esines ka kohalikel estraadikontsertidel koos Võsu ansambliga. Saalid olid pilgeni täis, lisalugusid andis Ots kümneid. 50-ndatel toimusid kontserdid nn Metsaklubis, 60-ndatel peale Rannaklubi valmimist toimusid igasuvised kontserdid seal.
Georg Ots ja Gennadi Podelski
Georg Ots koos Võsu ansambliga
70-ndatel aastatel tegi skulptor Erika Haggi bareljeefi Georg Otsast, mis pandi üles laevale Georg Ots. Kahjuks seda Eestile kuulsust toonud laeva enam pole. Kuna tegemist on kauni kunstiteosega, siis on MTÜ Looduskaitsel tekkinud idee teha sellest uus pronkskoopia ning asetada see Võsu Rannahoone portaalile, mälestuseks kuulsale lauljale. Oma nõusoleku on andnud Erika Haggi pärijad.
Bareljeef laeval Georg Ots
Ajaloomuuseumis asub skulptor Erika Haggi Georg Otsa bareljeefi kipskoopia. MTÜ Looduskaitse idee on teha sellest pronkskoopia ning asetada see Võsu Rannahoonele, Mere t. 6, paika, kus oma kuulsaid kontserte andis Georg Ots. Kuna museaali ei ole võimalik koopia tegemiseks muuseumist välja viia, siis tehakse kohapeal algul 3D fail, sellest prinditakse koopia ning sellest prindist tehakse omakorda vormid pronksivalu tegemiseks. Kogu protsessi toimumist koordineerib ning kontrollib skulptor Elo Liiv.
Bareljeefi kipskoopia
Bareljeefi pronkskoopia
Võsu Rannaklubi portaal