Dokumentaalika filmifestival on kolme ettevõtliku Tartu ülikooli tudengi projekt, mis põhineb armastusel dokumentaalfilmikunsti vastu. Meie idee seisneb tasuta platvormi loomises kvaliteetdokumentaalfilmide näitamiseks. Hetkel näitame tasuta dokumentaalfilme Tartus Genialistide klubis ja mitmetel festivalidel. Toeta toredat algatust ja aita meil filmiõhtuid viia Genialistide klubist välja, erinevatesse Eesti linnadesse ja erilistesse kohtadesse, et nimelt kõik huvilised saaksid osa tasuta harivatest filmiõhtutest!
MTÜ Dokumentaalika on pühendunud kvaliteetsete dokumentaalfilmide näitamisele ning ühiskondlikult oluliste teemade arutlemiseks platvormi loomisele. Korraldame filmiõhtuid koos sissejuhatavate loengutega, mis on pühendatud filmis käsitletavatele teemadele. MTÜ Dokumentaalika filmiõhtud on alati tasuta ning avatud kõigile huvilistele.
Dokumentaalika meeskonda kuuluvad kolm motiveeritud filmihuvilist tudengit Tartu Ülikooli usuteadus ning filosoofia- ja sotsiaalteaduskondadest.
MTÜ Dokumentaalika osutab oma teenust läbi TASUTA platvormi loomise kvaliteetsete dokumentaalfilmide näitamiseks. Dokumentaalika alustas oma tegevust Tartus Genialistide Klubis, kus seniajani on filmiõhtud ja -festivalid toimunud.
Dokumentaalika püüab oma tegevusega luua dokumentalistika huvilistele võimalust saada autentne kinokogemus vaadates kvaliteetseid dokumentaalfilme suurelt ekraanilt. Laiema eesmärgina näeme siiski arutelude loomist ja võimaldamist ühiskondlikult olulistel teemadel. Korraldame aastas keskmiselt 10 filmiõhtut ning kaks korda aastas kolmepäevaseid filmifestivale. Filmiõhtuid juhatavad sisse ning modereerivad filmi temaatikaga seotud spetsialistid.
Dokumentaalika tegevusel on väga lai sihtgrupp. Ühelt poolt näeme sihtgrupina dokumentaalfilminduse huvilisi, teiselt poolt toovad laia teemadevalikuga dokumentaalfiliõhtud kokku väga erinevaid ja spetsiifiliste huvidega vaatajaid. Suur osa külastajatest on ülikoolilinnale omaselt tudengid.
Meie filmiõhtute ja – festivalide vastu on suur huvi, mida tõestab külastajate arvu pidev kasv ning samuti Dokumentaalika 2 filmifestivali, mida on kokku külastanud ligikaudu 800 inimest.
Armastame seda, mida me teeme ning tuleviku tegevusplaanide hulka kuulub vaatajaskonna laiendamine ja Dokumentaalika tegevuse viimine ka Tartust välja.
"Dokumentaalika filmifestival on väga väärtuslik üritus Tartu kultuurimaastikul, olles omanäoline teostuselt ja kontseptsioonilt, ühendades meelelahutusliku hariva ja kasulikuga." Martin Oja, Eesti Filmiajakirjanike Ühingu liige.
"Dokumentaalika, noorte genklubilaste spontaansest algatusest tekkinud üritustesari on suutnud väheste vahendite ja võimalustega teha imet ning olnud Tartu publiku hulgas erakordselt menukas. Asjaolu, et korraldajad on teinud seda puhtalt entusiasmist ja oma vabast ajast, ühesõnaga õhust ja armastusest, ning et see nõnda populaarseks on osutunud, näitab, et tegu on väga õige asjaga - Dokumentaalikal on palju potentsiaali. Kahtlemata soovitan seda toetada, et nõnda palju elujõudu sisaldav seemneidu normaalselt edasi kasvada saaks." Sven Vabar, kirjanik ja mõtleja.
„Dokumentaalika on igatahes vajalik üritus. Dokumentaalfilm paneb inimesed mõtlema, vaatevinklite paljusust mõistma. Dokumentaalika võimaldab tartlastel tulla seda koos tegema ja ei diskrimineeri vaatajaid sissetulekute järgi. Mind pani igatahes imestama, kui palju särasilmseid inimesi Dokumentaalika suutis filme vaatama tuua.“ Silvia Lotman, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimees
„Dokumentaalfilm on filmimaailmas üks erakordne žanr. Olles ühteaegu nii hariv kui üllatav. Igasugune dokumentaalfilmide publikuni toomine on tänuväärne töö. Seda enam veel tasuta.“ Andres Kauts, Tartu Elektriteatri juht ja looja