Postitatud 09.10.13
Aitäh kõigile hooandjatele! Tänu Teile näeb ilmavalgust maaliraamat "Elujõgi", mille esitlus toimub R, 1. novembril kl 17 Tartu Kunstimuuseumis samanimelise näituse avamisel. Võtan toetajatega peatselt ühendust.
Postitatud 19.09.13
Maaliraamatu "Elujõgi" esikaane võib leida siit: http://augustkunnapu.epifanio.eu/n.html
Postitatud 17.09.13
T, 17.09 ilmus Eesti Päevalehes Andres Eilarti artikkel "Kunstigurmaanidele: imelaps August Künnapu kolm maali" koos mitmete maalireprodega.
Postitatud 10.09.13
Armsad Hooandjad, annan teada, et aasta lõpuni on võimalik vaadata minu maalinäitust "Paar sõna spordist" kohvikrestoranis Bonaparte (Pikk 45, Tallinn). Siin on väike tekstike väljapanekust:
August Künnapul on pea tosin aastat olnud üks lemmikteemasid maalis sport. Teda huvitavad dünaamilised kompositsioonid, äkilised värvid ja sportlase psühholoogia ning miimika tabamine õigel hetkel. Käesoleval näitusel on väljas seitse pilti viimasest kaheksast aastast, iluuisutamisest köietõmbamiseni.
Kunstiteadlane Mare Joonsalu kirjutab August Künnapu 1. novembril ilmuvas maaliraamatus “Elujõgi” järgmiselt:
“Tervise teema jätkub Künnapu sporditeemalistes piltides, seda enam, et enamasti on need tervisesporti kujutavad. Võibolla väljendub sellises teemavalikus ka veidi trenditeadlikkust. Tervisesport on kuum teema, meedia vahendusel räägitakse üha enam sellest, kui kasulik on liikumine, toimub palju rahvaspordi üritusi, parkides ja metsades võib näha üha enam jooksvaid inimesi. Terves kehas terve vaim, mis on ka Künnapu ühe maaliseeria pealkiri. Künnapu paigutab oma sportlased mererannale, tenniseplatsile, liuväljale, jalgpalliväljakule. See, mis neid tegelasi ühendab, on igast poorist pakatav innukus. Mis sest, et liigutused on tihti naljakalt kohmakad ja nurgelised. Künnapu on siin oma irooniaga segatud huumorit täies mahus rakendanud. Ja need läti või eesti iluuisutajaid on tõesti äärmiselt jaburad, vähem naljakad ei ole ka võimlejad või mitmed muud tegelased.”
Postitatud 08.09.13
Rääkisime isa Vilen Künnapuga Laura Kõrvitsa ja Tõnu Pedaru saates "Siin Me Oleme" pisut kunstist ja arhitektuurist: http://r2.err.ee/jarelkuulamine
(T 03. september kl 14.00)
Disainiajakirja "Diivan" septembrinumbris ilmus artikkel "10 asja, mis teevad õnnelikuks kunstnik August Künnapu", mille pani kirja peatoimetaja Silvia Pärmann
Postitatud 08.09.13
Aitäh kõigile Hooandjatele, ka tulevastele!
Maalinäitus "Elujõgi" on avatud Tartu Kunstimuuseumis 01.11.2013 - 12.01.2014.
Kui kõik hästi läheb, üllitan maaliraamatu näituse avamiseks 1. novembril.
Mõned tsitaadid kataloogist:
Künnapu maalilaad on väga omamoodi ja alati äratuntav. Siin on nähtud erinevaid mõjutusi – bad painting, postnaivism , briti neopop ja new neurotic realism – kui enamkasutatuid nimetada. Vilen Künnapu nimetab tema laadi lihtsalt Augusti kubismiks. August on ise nõus, et kõik on mõjutanud, pidades siiski vajalikuks rõhutada, et kontseptualism mitte. Kontseptualism on tema arvates idee ületähtsustamine. Ja üldse, vähem suhtlemist tekstide kaudu. Vaadake kasvõi Künnapu toimetajaveerge tema enda poolt väljaantud ajakirjas Epifanio. Need on napid, ning tihti toetub ta hoopiski klassikute ütlustele. Pole üllatav, et ajakirja esimeses numbris toob ta ära legendaarse kunstikooli Bauhaus õppejõu ja kunstniku László Moholy-Nagy 1930. aastatel kirjutatud ennustuse, et „tulevikus on kirjaoskamatu mitte see, kes ei oska teksti lugeda, vaid see, kes ei oska fotot lugeda”, mida Künnapu omalt poolt täiendab mõttega, et öeldu käib kogu visuaalse kultuuri kohta.
Mare Joonsalu
August Künnapu maali-ilm on algupäraselt ehe ja elujõuline. Selles ilmas ei eksisteeri igavust ega kurjust. Isegi pahelised tüübid Künnapu piltidel (nt. mehed maalidelt „Pätid“ ja „Sild“) on kuidagi lapselikult kelmikad, mängualtid ja muhedad. Neid nägusid vaadates tundub koguni, et patt ei saa A. Künnapu heas uues ilmas olla pahe, vaid pigem on see mingit keerulisemat sorti mäng. Umbes samamoodi äratab ka InBoil R. Brautigani „Arbuusisuhkrus“ pigem sümpaatiat ja poolehoidu. InBoili võib üles leida A. Künnapu maalilt „Pätid“.
Mehis Heinsaar