Tere. Minu nimi on Andres Kütt ning ma olen arvuti-inimene. Olen toimetanud era- ja avalikus sektoris ning viimasel ajal tegev arhitektina.
Meie e-riik, mille tegemisele olen ka ise käed külge pannud, tundub seestpoolt küll vahel lonkavat, kuid on väljastpoolt tulija jaoks tõeline edulugu. Nii on minu käest tihti küsitud, miks just Eesti? Miks mitte näiteks Läti? Aga ka näiteks Sloveenia? Küsimusele vastust otsides jõudsin järeldusele, et Eesti eduloo juured on meie IT-kogukonnas. Nii sündiski memcpy: ettevõtmine talletamaks eelmise sajandi kaheksa- ja üheksakümnendatel Eestis tuule tiibadesse saanud IT-inimeste lugusid. Sest, kuigi ka nemad seisid hiiglaste õlgadel, oli just see seltskond, kes suuresti ehitas Eesti pangad, telekomiettevõtted, riigiasutused ning hiljem ka iduettevõtted alates Skypest.
Kõik algas lihtsalt ideest salvestada jutuajamisi. Et neid jutuajamisi aga rohkemates kohtades talletataks, tegin podcasti. Memcpy podcasti sai tehtud kaks hooaega, vestlesin kokku 29 inimesega. Koos koroonaviirusega tuli ühest küljest paus uute episoodide salvestamisse, kuid ka arusaam, et audiofail ei ole andmete talletamiseks just parim vahend. Kui tekib küsimus, kes on kedagi hea sõnaga meenutanud või näiteks kes kõik on olnud seotud Nõo Keskkooliga, on ligi kolmekümne tunni heli seest vastust küllat raske leida. Seega sai alustatud raamatu tegemisega.
Memcpy raamat koosnebki podcasti käigus salvestatud vestluste transkriptsioonidest. Need on pandud kõnekeelest kirjakeelde ning professionaali poolt toimetatud. Lisatud on nimeloend ja indeks, ristiviited ning samuti selgitavad ja meenutavad ääremärkused.
Selle kampaania eesmärgiks on anda hoogu elektrooniliselt olemas oleva raamatu paberil välja andmisele. Kampaania tulemusena saavad kõik intervjueeritud endale koopia raamatust ning raamat saab olema saadaval ka raamatupoodides. Kõik hooandjad saavad lisaks raamatule ka raamatus ettevõtmise toetajatena ära märgitud.