Eepos „Kalevipoeg“ mütoloogia pildikeele valgusesUser's  Raoul Annion project in the category Print

Inimkonna arengu kaugetel aegadel, enne inimese tänapäevase mõtlemisvõime kujunemist, oli kogu tarkus maailmast ja inimestest rüütatud piltidesse. See oli inimkonna muinasteadvuse aeg, mil inimesi juhtisid ja harisid müsteeriumikoolide ehk tolleaegsete tarkusekoolide kaudu nende õpetajad. Müsteeriumipaigad on kadunud, nende õpetuse sisu on aga piltide kujul säilinud muinasjuttudes ja eepostes. Rahvuseeposte kaudu jõuame sügavamale inimhingede ja inimpüüete mõistmisele. Rahvuseeposeid tuleb nende üksikasjades võtta üsna täpselt. See oli vaimse maailma tegelikkus, tema ilmutus piltides, mis on müütide, muinasjuttude, legendide ja eeposte sisuks.

Tundepäraselt hindame kõik oma mütoloogiat, nii eesti rahva muinasjutte kui ka eepost „Kalevipoeg”. Ometi oli nende sügavam tähendus veel avastamata. Olin isegi väga üllatunud sellest, kui suured inimarengu saladused avanevad meie eepose pildikeele kaudu. Seda avastust pakun nüüd ka teile, armsad lugejad.

Ületagem eelarvamused ja tardunud mõtteviis! Püüdkem üheskoos näha seost eepose rikkaliku pildimaailma ja mõtlevale inimesele arusaadava maailmatarkuse vahel.

Head lugemist ja kaasamõtlemist!

Austusega teie Sirje Purga


 

Sirje Purga on suurem osa oma elust tegelenud mütoloogia pildikeele uurimisega läbi antroposoofilise vaate. Viimased 30 aastat uurinud põhjalikumalt eesti rahvuseepost "Kalevipoeg". On mütoloogia pildikeele teemal pidanud palju loenguid nii Eestis kui ka teistes riikides.

Sirje Purga sai 2017 aastal 80 aastaseks. Tal on üks suur eluunistus – saada kogu elutöö raamatukaante vahele, mis oleks temapoolne kingitus Eesti Vabariigi juubeliks.

Tänaseks on raamatutekst valmis (üle 400 lehekülje) ja pildid Sirje Purga näpunäidete järgi joonistatud.

Hea toetaja!
Just Sinu abiga saaksime raamatu juba 2018 aastal väärikate kaante vahele.

Pikemalt Sirje Purga mõtetest saab kuulata siin: http://ajakihid.ee/pilteepos-kalevipoeg/

  • 97 backers
  • 3725€raised of 3500€ goal

Successful project

This project was funded on 12.Aug.2018