Matemaatika õhtuõpikUser's  Kristjan Korjus project in the category Print

Kui saame kokku 13 500 eurot, siis anname 10nes koolis matemaatikateemalise loengu!
 
Saime kokku 12 000 eurot, järelikult anname tasuta matemaatika õhtuõpiku igale Eesti matemaatikaõpetajale. Suur tänu!

Valmimas on iseseisvaks lugemiseks mõeldud matemaatika õhtuõpik. Õhtuõpik on kaaslane matemaatikaga tutvumisel nii gümnaasiumiõpilastele kui ka teistele huvilistele. Selles raamatus üritame selgitada, kust pärinevad gümnaasiumi matemaatika õppekavas esinevad mõisted ja meetodid ning kuidas neist mõelda. Tihti oleme lisanud raamatusse seiku ajaloost ja igapäevast. Nii on õhtuõpiku eesmärgiks tuua matemaatika õppimisse rohkem rõõmu ja elulisust, näidata, kuidas „kuiv“ matemaatika võiks moodustada üsna kasuliku ning huvitava osa igaühe elust.

Projekti pikema kirjelduse koos valmiva raamatu mustandiga leiad aadressilt http://korjus.eu/opik

Raamatu rahaline pool ja vabalitsents:

Hooandjast saadud toetuse abil soovime katta järgnevad kulud: küljendus ja trükkimine (1000 eksemplari). Täpsema eelarve leiate siit.

Lisaks soodsale poehinnale kindlustab Hooandja toetus ka selle, et raamatu võib leida ka internetist tasuta allalaadimiseks. Veelgi enam, tahame raamatu välja anda CC litsentsi alusel ning seega saab iga matemaatikaõpetaja õhtuõpiku tekste tunnis kasutada ja neid soovi korral ka muuta.

Kui toetust koguneb küsitust rohkem, trükime rohkem raamatuid ja alandame ka poehinda.

Mis on tehtud ja mis on ees?

Oleme õhtuõpikuga tegelenud juba pea kolm aastat, aina peatükke ringi kirjutanud ning ümber kujundanud. Selle aja jooksul oleme võtnud tagasisidet ka gümnaasiumiõpilastelt, kellele on raamat väga meeldinud. Väga suur osa esialgset materjali hakkab juba ka valmima. Suvega plaanime lõpetada sisu, sügisel anname raamatu trükki ning jõuluks jõuab poodi.

Mida raamatust leiab?

Raamat koosneb üheksast osast:

Osa 0 – Sissejuhatus
Osa 1 – Põhimõisted
Osa 2 – Arvud
Osa 3 - Arvude sõbrad ja sugulased
Osa 4 - Matemaatilised seosed
Osa 5 – Trigonomeetria
Osa 6 - Tähtsad funktsioonid
Osa 7 - Funktsioonidega mängimine
Osa 8 - Loendamine ja mõõtmine

Kogu tänaseks valminud materjal on osade kaupa leitav aadressil: http://korjus.eu/opik

Raamatu autorid:

Juhan Aru on ENS Lyonis matemaatika doktorant. Tal on bakalaureruse- ja magistrikraadid matemaatikas Cambridge'i Ülikoolist ning lisaks magistrikraad interdistsiplinaarsetes eluteadustes Pariisi Descartes'i Ülikoolist. Ta on tegelenud õpilaste matemaatika olümpiaadideks ettevalmistamisega Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumis ja Teaduskoolis ning tõlkinud matemaatilisi palasid ajakirja Akadeemia. CV

Kristjan Korjus on Tartu Ülikooli informaatika doktorant ja informaatika assistent. Lõpetas 2011. aasta kevadel Manchesteri ülikoolis matemaatika magistrantuuri. Ta on tegelenud Manchesteris õpiraskustega lastele matemaatika õpetamisega ning matemaatika populariseerimisega (sh osalenud raadiosaates Ööülikool ning esinenud konverentsil TEDxYouth @ Tallinn). CV

Elis Saar on Tartu Ülikooli semiootika ja kultuuriteooriate ning maalikunsti bakalaureuse tudeng, kes on kunstialaseid teadmisi täiendanud nii Soomes Helsingin Työväenopisto kursustel kui USAs Nebraska Wesleyan'i Ülikoolis. Oma loomingus peab ta oluliseks esteetilisust, tähenduslikkust ning eelkõige võimalust pakkuda vaatajale fantaasiaküllane ja avastamisrõõmu täis maailm. Elise tööd on leitavad aadressilt: elissaar.wordpress.com. CV

Toimetaja:

Raamatut on lahkelt lubanud nõustada ja toetada Hele Kiisel, kes on Hugo Treffneri Gümnaasiumi matemaatika õpetaja ja metoodik. Ta kuulub Eesti Matemaatika Seltsi juhatusse ning juhib seltsi koolimatemaatika ühendust. Lööb aktiivselt kaasa riigieksamite ettavalmistamisel ja parandamisel ning matemaatikaõpetajate väljakoolitamisel. Võitnud 1994. aastal Prof. Rägo nimelise medali.

Raamatu kirjastamist peab heaks mõtteks ka akadeemik Jüri Engelbrechtsoovituskiri.