HINGEPUU tantsupeo vaatajatele võimaluse loomineKasutaja  Astrid Hallik projekt kategoorias Sündmus

Tartumaa tantsupeo HINGEPUU vaatajate hulga suurendamiseks, lisatribüüni rentimiseks.

Tartumaal on väga palju rahvatantsuhuvilist rahvast. 2012. aasta alguses kogunes grupp rahvatantsijaid, et luua Tartumaa Rahvatantsujuhtide Liit (TRL). Selle liidu liikmed olid kurvad, et teistes maakondades toimuvad tantsupeod peaaegu igal aastal, aga meil oli selline ühine, suur kokkusaamine 2000. aastal. Mõeldud tehtud, sündis Tartumaa rahvatantsujuhte ühendav liit, kus kõik liikmed on vabatahtlikult nõus panustama kogu maakonna rühmade esinemisvõimaluste loomisse.

Praeguseks on TRL korraldanud Tartumaal juba 2 pidu (2013 ja 2015) ja kummalgi neist pole olnud vähem osalejaid kui 1500. Need peod ei erine mingil moel loomisprotsessis üleriiklikest pidudest, vaid on nagu Tallinnas toimuvate pidude pisikesed koopiad, kuid erilised on nad toimumise paiga valiku poolest. Nii on tantsitud suvel Raadi järve ääres ja talvel A.Le Coq spordihoones. Meil on omad ideede autorid, kunstilised juhid ja liigijuhid. Kogu loomingulise töö eest vastutab kokku 24 inimest ja nad kõik teevad oma tööd vabatahtlikuna.

Meie peo kunstiline juht Karel Vähi on väga noor tantsujuht ja seepärast on ta enda kõrvale meeskonda võtnud juba 2 peo eest vastutanud Uve Saare, keda kutsutakse selle peo südametunnistuseks. Kogenum kolleeg toetab ja aitab ning kui vaja ka õpetab. Sama põhimõtet on rakendatud ka liigijuhtidega. Praeguseks on kõik 100 rahvatantsurühma oma etteasted kunstilisele toimkonnale ette tantsinud ja võib kindlat väita, et selleaastane pidu tuleb osavõtjaterohkem kui eales varem. Tantsuplatsile tuleb 1700 tantsijat.

Juba teist korda teeme me koostööd Eesti Rahva Muuseumiga, tekitades Tartusse, Raadi mõisaparki täiesti teistsuguse ja väga erilise tantsuväljaku. Seekordse peo pealkirjaks on "Hingepuu" ja selle idee räägib inimeseks olemise rõõmudest ja muredest, unistustest ning täiuslikkuse poole püüdlemisest. Seepärast taotlevad tegijad oma lavastuses looduslähedust ja soovivad pealtvaatajale luua täiusliku elamuse nii muusikas, tantsus kui visuaalias. Kunstilise juhi Karel Vähi sõnutsi püüab ta peoga panna inimesi ümbritsevale rohkem tähelepanu pöörama. "Igapäevaelus kipume unustama, mis väärtus on loodusel - kui palju on sellega seotud elusid, uskumusi, kultuuri - paljud tantsuloojadki on oma loomingus lähtunud looduse mitmekesisusest. Iga astutud samm ja tehtud tegu kajastub ju looduses. Tahaksin, et läbi meie õige käitumise ja oma kultuuri hoidmise ükskord ka minu lapselapsed saaksid osa meie esivanemate pärandist."

Hea hooandja! Meie aasta pikkust pingutust saab 29. mail 2016. a  kell 15:00 ja 18:00 vaatama tulla praegu 3000 inimest. Selleks, et kahele etendusele pääseks veel 400 inimest, vajame 200 istekoha juurdeehitamiseks toetust 1700 eurot.

Sarnased projektid

EEK meditatsioonisilindrid

  • 0%kogutud
  • 0€toetatud
  • 29 päeva veel